امام جمعه شیراز: ۴۰سال تجربه سیاسی،اجتماعی و اقتصادی پشتوانه نظام است

شیراز-ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، ۴۰ سال تجربه کار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را پشتوانه نظام اسلامی خواند و گفت: در گام دوم انقلاب به بلوغی خواهیم رسید که به‌راحتی همه نهادهای سیاسی، اجتماعی و دینی در چارچوب متناسب خود کار کنند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، سه‌شنبه در دیدار حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری و عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، با اشاره به اینکه مساله پیشرفت و توسعه کشور باید به هر شکلی انجام گیرد، گفت: نمی‌توانیم انقلاب اسلامی را در دنیا تثبیت کنیم، جز اینکه ثابت کنیم در همه زمینه‌ها از جمله صنعتی، اقتصادی، معیشتی و اجتماعی پیشرفت کرده و قوی شده‌ایم.

وی افزود: برای توسعه و تامین این موارد شرط لازم و اصلی، حفظ وحدت ملی است، بدین‌معنا تا با هم کنار نیاییم کار پیش نمی‌رود، زیرا دشمن به اندازه کافی داریم و نباید در بین صفوف ملت، کارگزاران و مسوولان مشکلی وجود داشته باشد.

امام جمعه شیراز، با بیان اینکه رعایت ادب و اخلاق در همه حال باید مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: حتی اگر دیدگاه‌ها با یکدیگر متفاوت باشد لازم نیست که تفاوت نظر را به صورت نازیبا جلوه دهیم و این موضوعی است که رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی اخیر خود به آن اشاره کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس اضافه کرد: حتی با تفاوت دیدگاه‌ها نیاز است که طرح بحث کنیم و نقش روحانیون و طلبه‌ها در ترویج گفت‌و گو و مباحثه با حفظ موازین اخلاقی باید جنبه الگو داشته باشد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه، همه نظام را قبول داریم و می‌خواهیم برای نظام اسلامی کار کنیم، گفت: وقتی اینگونه است دیگر کسی نباید به خاطر حرف و عقیده خودش تنش به وجود بیاورد.

وی، با تاکید بر اینکه نیاز است در چارچوب آداب، رقابت در کشور وجود داشته باشد، افزود: اگر در چارچوب آداب اخلاق دینی، زمینه رقابت را ایجاد نکنیم مردم از یک دست بودن قضیه خسته خواهند شد و این طبیعتا انسان است که به دنبال اتفاق جدید است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان داشت: اعتقاد دارم امام جمعه باید پدر معنوی همه آحاد جامعه باشد و اگر این پدری را روحانیت بتواند انجام دهد، ظرفیت گروه‌های مختلف سیاسی درون نظام به گونه‌ای است که می‌توانند رشد کنند و کشور را رشد دهند ولی اگرفقط به یک گروه خاص نگاه کنیم کار نظام‌سازی و ایجاد وحدت ملی سامان نمی‌یابد.

آیت‌الله دژکام گفت: هم اینک در کشور، آرامش و احساس راحتی بیان، رای و نقد کردن وجود دارد و نباید فضا به گونه‌ای شود که برای مجموعه فعالان سیاسی این کار سخت شود، البته در شیراز نوع نگاه‌ها کثیر است و تا این موضوع جا بیفتد سختی دارد به نحوی که حتی گاهی احساس می‌شود اگر کسی بخواهد زمینه وحدت را ایجاد کند از هر ۲ طرف متهم می‌شود.

امام جمعه شیراز ادامه داد: به خصوص جوان‌ترها که تجربه کار سیاسی کمتری دارند امروز عقیده دارند هر کس با ما نیست، علیه ماست. این اشتباه است و این مشکلات وجود دارد ولی به مرور حل خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =