برگزاری چهارمین المپیاد علمی دهیاران کشور همزمان با دهه فجر

تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از برگزاری چهارمین المپیاد علمی دهیاران کشور به صورت برخط و در بستر سامانه آموزش مجازی مدیریت شهری و روستایی کشور همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی نژاد روز سه شنبه بیان کرد: در شرایط سال جاری و با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای اولین بار المپیاد علمی دهیاران سراسر کشور به صورت مجازی از سوی مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی برگزار شد.

وی در خصوص این المپیاد توضیح داد: ۲۰۷ نفر از دهیاران کشور که در آزمون‌های مکاتبه‌ای استان‌ها حائز بالاترین امتیاز شده بودند، موفق به حضور در چهارمین المپیاد علمی دهیاران کشور شدند که این میزان از مشارکت، در مقایسه با المپیادهای حضوری بسیار قابل توجه بوده است.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: این آزمون مشتمل بر ۱۰۰ سوال در سرفصل‌های قوانین و مقررات دهیاری ها، اقتصاد روستایی، گردشگری روستایی، قوانین و مقررات مالی دهیاری و شوراها، اصول و مبانی بهداشت روستایی، ضوابط  و مقررات فنی و عمرانی، مدیریت بحران بوده است.

جمالی نژاد در ادامه ضمن قدردانی از زحمات استانداری‌ها و دهیاران پرتلاشی که در آزمون‌های استانی و ملی، حضور و مشارکت فعال و موثر داشته‌اند، اعلام کرد: برای تمامی افرادی که بالاتر از ۶۰ امتیاز را کسب کرده‌اند طبق دستورالعمل‌های ابلاغی، گواهی حضور در دوره‌های آموزشی صادر می‌شود و از دهیاران برتر المپیاد به نحو شایسته در سطوح محلی، منطقه‌ای و ملی از دهیاران  تقدیر خواهد شد.

وی ضمن اشاره به وظایف و ماموریت‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه آموزش و توانمندسازی کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: موضوع مهم آموزش در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود برای ارتقای سطح دانش شغلی و علمی کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور باید تلاش شود.

جمالی نژاد اظهار کرد: تاکنون سه دوره المپیاد علمی ملی برای دهیاران کشور به صورت حضوری برگزار شده و این المپیاد، اولین تجربه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه برگزاری آزمون مجازی برای دهیاری‌ها بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار جامعه