استان تهران رتبه سوم تولید محصولات کشاورزی را دارد

تهران- ایرنا – مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان تهران گفت: استان تهران از نظر مساحت رتبه بیستم و از نظر تولید رتبه سوم را با اصلاح باغات و گلخانه ها را از آن خود کرده است.

امیر عباس کاری جعفری روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: استان تهران با رتبه سوم خود با استانهای خراسان رضوی، اصفهان، اذربایجان شرقی و غربی رقابت می کند و این رتبه با توجه به محدودیت سطح اراضی در استان تهران بسیار قابل توجه است.

وی گفت: در استان تهران۱۶۱ هزار اراضی باغی و زراعی داریم و در حدود ۵۰ هکتار مختص محصولات باغات، گلخانه، قارچ، گیاهان دارویی و موارد مرتبط باغبانی است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه تولید کننده های نمونه عمدتا از استان تهران هستند، اظهار داشت:  استان تهران امسال در تولید محصولات: گیلاس، قارچ، شیر، تخم مرغ، گل و گیاه زینتی و شاخه بریده رتبه نخست را به دست آورده و برای اولین بار در تولید انگور از استانهای قزوین و آذربایجان سبقت گرفتیم.

کاری جعفری با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، اظهار داشت: کاهش نزولات آسمانی و پایین رفتن سفره های آسمانی ایجاب می کند که ما سراغ محصولات کم آب بر و یا روشهای نوین آبیاری برویم و این رویه در واحدهای کاشت گلخانه ای اجرا شده است.

وی گفت: در سطح استان تهران ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار گلخانه داریم که از این تعداد ۲۶۰۰ هکتار آن سبزی و صیفی  و ۱۱۰۰ هکتار گل و گیاه شاخه بریده و در حدود ۲۰۰ هکتار  گل و گیاه گلدانی و آپارتمانی است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره با ظرفیت های مختلف شهرستان ها ، اظهار داشت: هر یک از شهرستان های استان تهران ظرفیت متفاوتی دارند و در این راستا از شهرستان پردیس انتظار داریم که از حداقل اراضی حداکثر بهره وری را داشته باشند که در شهرستان پردیس با کشت گلخانه ای این رویه  به خوبی اجرا شده  و قابل تقدیر است.

گشت گلخانه ای در پردیس از ۱۰۰درصد هم گذشت

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار شهرستان پردیس گفت: سهمیه شهرستان پردیس برای گشت گلخانه ای ۲۵ هکتار تعیین شده بود که با کاشت ۳۰ هکتار میزان کشت گلخانه ای در شهرستان پردیس از ۱۰۰درصد هم عبور کرده است.

مهدی حسین نژاد با اشاره به میزان تسهیلات ارائه شده به متقاضیان،اظهار داشت: در سال ۹۹ برای توسعه کشت گلخانه ای برنامه ریزی شد و در حدود ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه صنعت، کشاورزی و خرید تراکتور درخواست های متقاضیان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بررسی و واجدان شرایط برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.

اشتغالزایی برای ۴۴۳ نفر در بخش کشاورزی ایجاد شد

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: سه واحد منتخب دامداری و کشاورزی با اعتبار ۸۳۷هزار میلیون ریال با اشتغالزایی مستقیم برای ۴۴۳ نفر به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری رسیدند.

محمد قریشی ادامه داد:  یک واحد پرورش گوسفند ایلدوفرانس، یک واحد پروش اسب ایرانی و کلنگ زنی یک واحد گلخانه ای و ارائه۸۱ پروانه به واحدهای متقاضی در راستای توسعه دامداری و کشاورزی شهرستان با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان به بهره برداری رسید.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها