۴ طرح کشاورزی و عمرانی در میاندوآب به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- همزمان با دهه مبارک فجر چهار پروژه کشاورزی و عمرانی با هزینه ۷۹ میلیارد و ۲۶۰ ریال با حضور فرماندار و مسوولان محلی روز سه‌شنبه در میاندوآب به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح‌ها شامل چهار پروژه عمرانی در بخش کشاورزی (حوزه آب و خاک)، ۱۳۵ واحد مسکن بهسازی شده روستایی، سه طرح هادی روستایی و یک طرح عمران شهرداری چهاربرج است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب‌ در آیین بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی‌ در بخش کشاورزی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل پوشش بتنی نهر سنتی روستای "فیروزآباد" به طول ۱۶۵ متر، کانال آب بر عمومی (سیل بند) روستای "تپه‌چلیک" به ظرفیت چهار هزار متر مکعب، قنات کهریز روستای "داش‌قطار" به ظرفیت ۷۰ متر مکعب و سیستم‌های نوین آبیاری بارانی، قطره‌ای و کم فشار به مساحت ۳۰ هکتار است که در مجموع برای آنها ۱۰ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.

علی دیانتی، کاهش هدررفت و افزایش سطح بهره‌وری آب و راندمان تولید و دسترسی آسان کشاورزان به منابع آبی را از اهداف اصلی اجرای پروژه های آب و خاک برشمرد و افزود: برای اجرای این پروژه ها هشت میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از منابع دولتی هزینه شده و تعداد ۱۴۶ خانوار از آنها بهره‌مند شدند.

 ۱۳۵ باب مسکن مقاوم سازی شده و سه پروژه عمران روستایی در میاندوآب بهره‌برداری شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میاندوآب‌ در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها که به صورت نمادین در روستای حاجی بهزاد برگزار شد، گفت: برای ساخت این ۱۳۵ واحد مسکن مقاوم سازی شده ۵۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اعطا شده است.

حقوردی هادی با بیان اینکه این واحدها براساس آیین نامه و ضوابط ساخت و ساز و نظارت ساخته شده‌است، افزود: با افتتاح این واحدها میزان مساکن مقاوم سازی شده روستایی در این شهرستان به ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد رسید.

وی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از سه طرح هادی روستایی نیز گفت: این طرح‌ها شامل آسفالت‌ریزی ۲۰ هزار مترمربع معابر روستایی شامل‌ نصیرکندی، مظفرآباد و کوسه‌لر از توابع بخش‌های مرکزی و بکتاش میاندوآب با صرف ۱۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات بند(ه)تبصره یک قانون بودجه ۱۳۹۸ با مشارکت‌ دهیاری‌ها و بنیاد مسکن اجرا شده است.

میدان امام خمینی (ره) شهر چهاربرج میاندوآب‌ افتتاح شد

شهردار چهاربرج در آیین افتتاح این میدان گفت: این میدان در ۱۱۳ متر مربع مساحت و با هزینه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ساخته شده است.

رضا مقدم افزود: احداث و تکمیل این میدان از مطالبه‌های چند ساله مردم این شهر بود و ساخت آن به شکل اصلاح هندسی میدان، کاهش شعاع آن و کمک به رفع گره ترافیکی در این نقطه از شهر تاثیر زیادی خواهد داشت.

وی استفاده از معماری سنتی و اسلامی- ایرانی و نشان دادن ولایت مداری مردم این شهر و در نهایت قرار گرفتن نام مقدس "روح‌الله" در بالای آن را از ویژگی‌های آن برشمرد.

همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ۴۶ طرح درمانی، عمرانی و خدماتی با هزینه ۷۴۱ میلیارد ریال در طول دهه مبارک فجر در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها