مجتمع قضایی جنوب‌شرق تهران در پاکدشت افتتاح شد

تهران- ایرنا- با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، مجتمع قضایی نیروهای مسلح جنوب‌شرق تهران روز سه‌شنبه در پاکدشت افتتاح شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در این مراسم گفت: فلسفه تشکیل مراجع قضایی برای آن است که مردم به تشکیلات قضایی و عدلیه، به سادگی دسترسی داشته و به راحتی دغدغه‌های خود را مطرح کنند.
حجت الاسلام شکرالله بهرامی افزود: یکی از نیازهای مردم، دسترسی آسان آنان به مراجع قضایی است که تا پیش از این، مردم ساکن در شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران برای انجام امور خود مجبور بودند به پایتخت عزیمت کنند که این امر برای آنان بسیار سخت و زمان‌بر بود.
بهرامی هدف از تشکیل سازمان قضایی نیروهای مسلح را پیشگیری از جرائم و مشکلات و حفظ اقتدار نظام برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد تشکیلات این سازمان در شرق استان موجب کاهش حجم پرونده‌ها و تمرکز فعالیت‌ها در پایتخت شده و رسیدگی به مشکلات مردم و امور مربوطه را سرعت می‌بخشد.
وی با اشاره به رویکرد سازمان قضایی در پیشگیری از وقوع جرم گفت: سازمان قضایی بیش از ۲۲ سال است که بحث پیشگیری از وقوع جرم را در دستور کار خود قرار داه و چهار دوره برنامه ۵ ساله را پشت سر گذاشته است.
وی اظهار داشت: بر اساس آخرین تصمیات اتخاذ شده، پیشگیری از جرم را در بطن نیروهای مسلح بردیم و در حال حاضر متصدی اصلی امر پیشگیری از وقوع جرم، خود نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح است که این مهم با هماهنگی و همکاری سازمان قضایی صورت می‌گیرد و خوشبختانه نتایج مطلوبی به همراه داشته است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور افزود: نیروهای مسلح به عنوان یک دستور نظامی از ستاد کل نیروهای مسلح ، پیشگیری از وقوع جرم را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به طرح بازگشت به سنگر در سازمان قضای نیروهای مسلح گفت: با هماهنگی نیروهای مسلح، طرح بازگشت به سنگر عملیاتی شده که طی آن این اطمینان به افرادی که فرار از خدمت دارند داده می‌شود که سازمان و دستگاه قضا با آنها برخورد نکرده و برعکس از آنان دعوت می‌کند تا با بازگشت به خدمت و پس از پایان دوره، از معافیت های قانونی بهره‌مند و با کمترین هزینه معاف شوند.
بهرامی بر آگاه سازی نیروهای مسلح در خصوص مسائل قضایی تأکید کرد و افزود: آگاه‌سازی نیروهای مسلح از قوانین قضایی از اواخر دهه ۶۰ آغاز شده و امروز با اطمینان می‌گوییم که دورترین پاسگاه‌های نظامی که حتی دسترسی به آنها سخت است، امر آگاه‌سازی در آن‌ها صورت گرفته و نهضت آگاه‌سازی به طور کامل در بین نیروهای مسلح اجرا شده است.
وی با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی را امانتی الهی دانست و تصریح کرد: دشمنان قسم خورده نظام، ۴۲ سال است که برای ضربه زدن به انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکردند ولی مردم ایران اسلامی مقتدرانه و سرافرازانه در مقابل توطئه‌های آنها ایستادگی کرده و مسیر توسعه را هموار کرده‌اند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها