۲۲ بهمن روز احیا و ماندگاری اسلام است

اصفهان- ایرنا- دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان گفت: ۲۲ بهمن روز بزرگی است که دین اسلام نمایان، احیا و در تاریخ جهان ماندگار شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هر سال باید این روز را به عنوان یادگار سال ۵۷ با راهپیمایی، نمایشها و دیگر برنامه‌های جنبی گرامی بداریم و احیا کنیم.

وی مهمترین هدف در بزرگداشت این روز حماسه‌ساز را نمایش وحدت و انسجام ملی به دنیا برشمرد و گفت: باید در این روز با نمایش قدرت و اقتدار خود به جهانیان اعلام کنیم که همچنان پشتیبان انقلاب، نظام و ولایت فقیه هستیم.

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان افزود: امسال که به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی‌توانیم راهپیمایی‌های گسترده همانند هر سال برگزار کنیم بصورت نمایش خودرویی و موتوری این روز را گرامی می‌داریم.

وی افزود: تاریخ ۲۲ بهمن سال ۵۷ به 2 نیمه قبل و بعد آن تقسیم می‌شود، بطوریکه تا قبل از پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن، ارزش ایرانیان با تصویب قانون کاپیتولاسیون به نازل‌ترین حد رسیده بود ولی از زمان بعد از پیروزی انقلاب، ایران، کشوری مستقل شد  که در مقابل دنیا قدعلم و در بسیاری از علوم و فنون رتبه و جایگاه اول و دوم را کسب می‌کند.

حجت‌الاسلام بابایی یادآور شد: بر این اساس ۲۲ بهمن روز شکرگذاری ملت ایران بابت دستاوردها و نعمت‌های ۴۲ ساله انقلاب اسلامی است.

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان افزود: در این راستا امسال راهپیمایی مردمی در قالب خودرویی و موتوری در مسیرهای تعیین شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سمت گلستان شهدای این شهر صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در این روز برنامه‌های جنبی نیز در قالب غرفه‌های سیار فرهنگی و نمایشگاهی سرود، تئاتر، نغمه‌های آیینی، نقاشی و دیگر بخش‌ها در شهر اجرا می‌شود.

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان، به راهپیمایی مجازی در سایت بهمن ۹۹ اشاره کرد که شهروندان می‌توانند نام، نام خانوادگی و شهر اقامت و شعار مورد علاقه خود را در آن انتخاب و در این حماسه انقلابی شرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها