۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 84224197
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب "فقط برای خدا " در رفسنجان رونمایی شد

کرمان - ایرنا - کتاب "فقط برای خدا" شامل ۳۰ روایت از سیره شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی با برگزاری ویژه‌برنامه "چشمه‌سار" در فرهنگ‌ سرای مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، امام جمعه رفسنجان روز سه شنبه در این آیین با بیان آیاتی در رابطه با فجر و  مسائل انقلاب افزود: خداوند در قرآن‌ یکسری تکالیف را برای ما انسان ‌ها و یکسری تکالیف را برای خودش تعیین‌ کرده است؛ چنان‌ که می ‌فرماید ما مؤمنین را یاری می‌کنیم. ‌

حجت الاسلام اصغر عسکری  تصریح کرد: یکی از نمونه‌های نصرالمومنین مجموعه انقلاب اسلامی است که بعد از ۴۲ سال تحریم و تهاجم نظامی، بعد از ۴۲ سال تهاجم سیاسی و تخریب ها؛ اما این انقلاب همچنان‌ راه خود را ادامه می دهد.

حجت الاسلام علی عسکری افزود: حاج قاسم سلیمانی یکی از مصادیق بقیه الله است و می بینیم که ۴۰ سال در کشورهای مختلف با ظلم و فساد جنگ  و مبارزه کرد و خداوند هم از او دفاع کرد.

وی ادامه داد: اینکه می ‌بینید در برنامه ‌های مختلف و در همین برنامه، نام و یاد و شخصیت حاج قاسم در کلام و شعر شاعران موج می‌زند، مصداق همان حیات است که قرآن می فرماید فکر نکنید کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند؛ لذا شهید حاج قاسم نمونه حیات است.

حجت الاسلام عسکری با اشاره به اینکه هر کشوری و  هر حاکمیتی اگر بخواهد به حیات خود ادامه‌ دهد باید قوی باشد وگرنه از بین می رود خاطرنشان کرد: ما برای اقتدار جلوه ها و صحنه های متعددی را  می توانیم در نظر بگیریم یکی از این جلوه ها اقتدار نظامی است، جلوه دیگر اقتدار مالی و اقتصادی است.

وی گفت: کار افرادی که در مجتمع مس سرچشمه در حال فعالیت و تلاش هستند تولید ثروت و رونق اقتصادی است و کار آن ها از کسانی که در صنایع نظامی‌ موشک می سازند و  ضریب امنیت کشور را بالا می برند کمتر ‌ نیست؛‌ چون اگر بنیه اقتصادی یک کشور قوی نباشد نمی تواند سایر بخش ها را تقویت کند.

مدیر اسبق روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیر در این آئین بیان کرد: مسوولیت‌ های اجتماعی؛ قبل از اینکه تکلیف با نگاه الزام‌ آور باشد یک تعهد اخلاقی است که‌ مجموعه مس از سالیان قبل در این حوزه پیشتاز بوده است.

سید علی میرافضلی ادامه داد: زمانی که مس منطقه کرمان  دایر شد شعار کلیدی که می تواند در راستای این مسیولیت‌ ها رهگشا باشد کلید واژه " مس، حامی فرهنگ و هنر " مطرح شد و در همه‌ بخش های اجتماعی و فرهنگی؛ مس پرتوان وارد شده و توانست اثربخش باشد.

میرافضلی خاطرنشان کرد: مس سرچشمه در زمان دوران دفاع مقدس تاکنون پشتیبانی های زیادی انجام داده و همواه در کنار مردم بوده است.

وی ادامه داد: باور مجموعه مس سرچشمه با نگاه و حمایت مسئول این مجتمع در کنار بهره‌گیری از ظرفیت ‌های سرزمینی، به مسئولیت اجتماعی نیز توجه ویژه‌ای می شود تا مردم‌ منطقه، حلاوت حضور مس و سودمندی آن را احساس می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها