سردار سپهر: تحریم اقتصادی ایران بی ثمر بوده است

همدان- ایرنا- فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تحریم اقتصادی بزرگترین حربه دشمن پس از حمله و تهدید نظامی بود گفت: آمریکا تمام قدرت خود را برای مقابله با ایران اسلامی به کار گرفت که تاکنون موفق نشده است.

به گزارش ایرنا، سردار «محمدحسین سپهر» در مراسم سخنرانی روز ۲۲ بهمن در میدان امام خمینی شهر همدان افزود: در مرحله و گام اول حمله نظامی که آمریکا پس از انقلاب علیه ایران کلید زد و در هر کشوری جنگ را شروع کرد که در همه این جنگ ها به واسطه صدور انقلاب، مقاومت و ایستادگی شکست خورد.

وی اضافه کرد: گام دوم دشمن تحریم اقتصادی ایران بود و از نخستین روزهای پیروزی انقلاب تحریم کشورمان آغاز شد و تاکنون تمامی قدرت ها در عرصه اقتصادی با ما در حال جنگ هستند و اتاق جنگ اقتصادی بعد از نظامی بیش از چهار دهه شکل گرفته است.

سردار سپهر ادامه داد: ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا گفت که کاری می کنم که ایران با تحریم اقتصادی تسلیم شود ولی موفق نشد.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سران دول غربی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر تمام مقدرات کشورمان حاکمیت داشتند گفت: در ایران بیش از ۵۰ هزار مستشار آمریکایی بر دولت، نیروهای مسلح، صنعت، فرهنگ، برنامه ریزی و هدایت کشور حضور و نظارت داشتند و حقوق آنها در سال ۱۳۵۶ طبق اسناد ۱۷ میلیارد تومان بوده در حالیکه حقوق کل نیروهای مسلح ایران ۱۴ میلیارد تومان بوده است.

سردار سپهر اضافه کرد: دولت خائن شاه به مستشاران آمریکایی حقوق می داد که ملت ایران تحت ستم این کشور مستکبر اداره شود.

وی ادامه داد: کارکنان سفارت آمریکا در ایران بسیار بیشتر از تمام کارکنان وزارت خارجه در اقصی نقاط جهان بود و تمام اداره امور کشورمان دست آمریکایی‌ها بود.

سردار سپهر اظهار داشت: در زمان محمدرضا شاه و پدرش بخش قابل توجهی از کشورمان به علت نفوذ آمریکا و انگلیس جدا شد.

وی بیان کرد: به علت سلطه استکباری در ایران، در کنسرسیوم نفتی متشکل آمریکا ، انگلیس و هلند درآمد حاصل از فروش ۹۵ درصد نفت تولیدی کشورمان به حساب آنها واریز می شد.

سردار سپهر خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۵۶ این عدد به ۵۰ درصد کاهش یافت و این درآمد نیز صرف حضور ابرقدرت های امریکا و انگلیس در ایران می شد.

وی اضافه کرد: همچنین این درآمد برای خرید سلاح های آمریکایی و انگلیسی هزینه شد تا از آن برای شاه با هدف حفاظت از منافع آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در منطقه هزینه شود.

سردار سپهر اظهار داشت: سفیران آمریکا در تهران هر ۱۰ تا ۱۵ روز به دفتر شاه عزیمت کرده و به او امر و نهی کرده و چگونه فکر کردن، تصمیم گیری برای حفظ منافع آمریکا را به او یاد می دادند.

وی تاکید کرد: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس گفت که از دست دادن  ایران برای غرب بزرگترین ضربه پس از جنگ جهانی دوم است.

سردار سپهر عنوان کرد: ۴۱ سال مقاومت در برابر استکباری که تمامی گزینه نظامی، اقتصادی، نفوذ و فرهنگی را در کشورمان پیاده کرد ستودنی است.

وی اضافه کرد: آنها دنبال انجام «کوتادی نجات» به وسیله بختیار و ژنرال های وابسته به شاه در ۲۱ بهمن بودند که با هوشمندی امام راحل و فرمان ایشان برای حضور مردم در خیابان ها در عصر این روز این کودتا شکست خورد.

سردار سپهر ادامه داد: همچنین  پس از پیروزی انقلاب با طرح ریزی کودتای «نقاب» یا همان «نوژه» در همدان درصدد بمباران محل اقامت امام راحل و سران انقلاب بودند که پشت این موضوع هم آمریکا بود اما انقلاب تسلیم این توطئه ها نشد.

وی اظهار داشت: تلاش برای تجزیه کردستان، موضوع ترکمنستان، گنبد کاووس، سیستان و بلوچستان، فارس، حمله به طبس و حمله عراق به ایران جزیی از جنایات های تاریخ استعماری آمریکا علیه ایران است.

سردار سپهر خاطر نشان کرد: برای اولین بار در طول تاریخ جنایتکاری شرق و غرب، آمریکا و شوروی کمونیسم دست اتحاد دادند که انقلاب اسلامی را به زانو دربیاورند و وزیر دولت وقت آمریکا به صدام پیام داد که می خواهیم ریشه ملت ایران را بخشکانیم و از شما در این جنگ حمایت می کنیم اما انقلاب و مردم و امام راحل ایستادند و از آنها نترسیدند. 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: آنها تروریسم تکفیری در منطقه خلق، فرماندهی و حمایت کرده که هدفشان نابودی انقلاب اسلامی و جلوگیری از صدور پیام انقلاب در جهان بود.

وی افزود: ۸۲ کشور در جبهه غرب آسیا در برابر جبهه ایمانی اسلامی صف آرایی کرده و حتی دوستان ما می گفتند که مقاومت در غرب آسیا و پیروزی امکان ندارد اما رهبری انقلاب اسلامی و سربازان این رهبری، بسیجیان ایرانی، عراقی، یمنی، آفریقایی، پاکستانی، لبنانی از نقاط مختلف بسیج جهان اسلام را شکل دادند.

سردار سپهر گفت: هدف آنها فروپاشی انقلاب بود از سوریه شروع و در ایران ختم می شد اما آنها قدرت خداوند را محاسبه نکردند قدرت ما برگرفته از توسل و ایمان ما به خدا بود.

علما دستاوردهای انقلاب را بازگو کنند

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: علما، ائمه جماعات و مسوولان دستاورهای انقلاب را به مردم بگویند و تنها بخش خالی لیوان بزرگنمایی نشود و آورده های انقلاب به مردم منعکس شود.

سردار سپهر ادامه داد: افزایش مشترکان برق از سه میلیون به ۳۴ میلیون نفر، انشعاب آب از ۲.۷ میلیون به ۲۱ میلیون، خط تلفن ثابت از ۸۵۰ هزار خط به ۳۵.۵ میلیون، افزایش ۳۶ هزار کیلومتر جاده به یک میلیون کیلومتر، رسیدن راه آهن از چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر به ۱۴ هزار کیلومتر، سهم صنعت نفت در تولید ناخالص ملی از ۱۸ درصد به ۴۰ درصد، صادرات غیر نفتی ۵۴ میلیون دلار به ۳۰ میلیارد دلار از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

وی نرخ باسوادی از ۳.۷ درصد به ۹۰ درصد، شمار پزشکان از ۱۵ هزار به ۱۵۰ هزار،  تولید دارو در داخل از ۲۵ درصد به ۹۷ درصد را از خدمات انقلاب اسلامی دانست و افزود: قبل از انقلاب ۳۷ درصد شهرها دارای بیمارستان بودند که هم اینک این رقم به ۹۷ درصد رسیده است.

سردار سپهر اضافه کرد: ایران در بخش دفاعی سرآمد منطقه بوده و جزو هفت کشور قدرتمند جهان به شمار می رود اما پس از شکست اسراییل در جنگ ۳۳ و ۲۲ روزه ، به گفته مخالفان انقلاب، ایران در رتبه چهارم قرار گرفت.

وی تاکید کرد: هم اینک هر گونه پایگاه آمریکا زیر کنترل، نظارت و چشمان تیز سربازان خدوم در سپاه و ارتش ایران اسلامی است. 

مدیران خدمت به مردم را در اولویت قرار دهند

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: وزارت بهداشت با تعامل انقلابی، مسوولان، فرمانداران و استانداران در طرح شهید سلیمانی با غربالگری، بیماریابی و حمایت و کمک مومنانه خوش درخشیدند و در عرصه بهداشت و درمان خلق افتخار کردیم.

وی با بیان اینکه مسوولان و مدیران نباید نگاهشان به خارج از کشور باشد گفت: ایران ظرفیت تامین، پشتیبانی و زندگی عزتمندانه از ۳۰۰ میلیون جمعیت را دارد و در این راه نیازمند مدیران جهادی و انقلاب هستیم برای نمونه در زمینه کرونا با دستان خالی شمار متوفیان را به زیر ۶۰ نفر در روز رساندیم.

سردار سپهر اضافه کرد: مدیران در عرصه اقتصاد مقاومتی خدمت به مردم و حل مشکل آنها را در اولویت قرار داده و با تعامل مشکلات را شناسایی و حل کنند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: مدیران نباید از دشمن بترسند بلکه باید از رهبری انقلاب اسلامی تبعیت کرده و بدانند رمز پیروزی و تداوم انقلاب تبعیت از رهبر معظم انقلاب و گام برداشتن در راه شهیدان است.

سردار سپهر گفت: ملت ایران به پیروزی رسیده و در گام دوم انقلاب جامعه اسلامی، تمدن اسلامی و دولت اسلامی را می سازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها