۲ سکوی فرود بالگرد اورژانس ۱۱۵ اصفهان افتتاح شد

اصفهان- ایرنا- ۲ محل فرود بالگرد (هلی پد)جدید اورژانس پیش بیمارستانی همزمان با دهمین روز گرامیداشت دهه مبارک فجر در شهرهای نایین و لای‌بید اصفهان به بهره‌برداری رسید.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پانزدهمین محل فرود بالگرد اورژانس استان اصفهان در ورودی شهر لای‌بید با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان توسط شهرداری لای‌بید و مساعدت خیرین منطقه احداث شد.
غفور راستین افزود: شانزدهمین محل فرود بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان اصفهان نیز در کنار ساختمان مدیریت بحران شهرداری نایین با هزینه‌ای ۲۰۰ میلیون تومانی توسط شهرداری نایین احداث شده است.
وی پیش از این از ایجاد ۳۰ پد فرود بالگرد (سکوی فرود) در شهرک‌های صنعتی این استان با هدف امدادرسانی حوادث ناشی از کار خبر داده بود.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان گفته بود علاوه بر ۱۵ بالگردنشین در کلانشهر اصفهان و ۳۰ مورد در شهرک های های صنعتی، تا کنون حدود ۵۰ بالگردنشین در استان پیش بینی شده که از میان آنها ۲۱ سکو بهره برداری شده و سایر آن‌ها در حال احداث است.
پَد، اصطلاحی است که برای محل استقرار و نشست و برخاست بالگرد روی ساختمان های بلند به کار برده می‌شود.
در زمان حاضر اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان اصفهان از ظرفیت ۱۴۵ پایگاه شامل ۷۵ شهری، ۶۹ جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵ اتاق فرمان و ۸۷۴ نفر نیروی انسانی برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها