۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84224186
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد : طرح اقدام ملی مسکن طبق برنامه در دست اجراست

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: طرح اقدام ملی مسکن طبق برنامه با هماهنگی تمامی بخش‌ها و با نظارت در استان در دست اقدام است و واحدهای مسکونی به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز سه‌شنبه در سفر به مهریز از مراحل اجرای این طرح بازدید کرد و با قدردانی از اقدام‌های به عمل آمده به اهمیت تولید مسکن‌ و تحویل آن به افراد واجد شرایط اشاره کرد و افزود: پیگیری های لازم برای روند ساخت واحدها با جدیت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های طرح اقدام ملی مسکن طبق مقررات در حال پیگیری است و شاهد فعالیت‌های مناسبی در این حوزه هستیم، ادامه داد: طرح یادشده جزو برنامه‌های مهم دولت است که با همکاری سایر بخش‌ها در حال انجام است .

همچنین فرماندار مهریز گفت: ساخت واحدهای ملی مسکن و تامین نیاز مردم در شهرها و مناطق روستایی شهرستان با همکاری و همت بخش‌های مختلف اجرایی صورت گرفته و تمامی فعالیت‌های به طور دقیق در حال انجام است .

رضا زارع‌زاده مهریزی در این بازدید که جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند از تلاش دست‌اندرکاران ساخت این واحدها در شهرستان قدردانی کرد و افزود: به متقاضیان طبق مقررات منزل مسکونی مناسب در موعد مقرر واگذار می‌شود.

امسال عملیات اجرایی ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در چارچوب طرح ملی مسکن در شهرستان مهریز آغاز شد که طبق مقررات به متقاضیان دارای شرایط لازم واگذار می‌شود.

در این شهرستان یک هزار و ۲۶۵ نفر برای خانه‌دار شدن در طرح  ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹۰۰ نفر واجد شرایط هستند و کار پایش آنها طبق مقررات در منطقه با همکاری سایر مجموعه‌ها ادامه دارد.

در طرح اقدام ملی مسکن تاکنون ۲۲ هزار نفر از  اقشار مختلف مردم و جوانان استان یزد ثبت‌نام کرده‌اند که حدود ۱۳ هزار نفر واجد شرایط هستند.

همچنین برای هشت هزار و ۵۰۰ نفر زمین تامین شد و این روند بر اساس اهداف دولت تدبیر و امید با جدیت در یزد و دیگر شهرستان‌های استان ادامه دارد.

مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از  اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و  به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن فرد  است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

 سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال است و نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها