دادستان تفت تغییر کاربری ۶ هکتار اراضی کشاورزی را لغو کرد

یزد-ایرنا- کارشناس حقوقی اداره جهاد کشاورزی تفت گفت: ۶ هکتار زمین در روستای « مزرعه حسن سانیج » این شهرستان که از سوی یکی از شرکت‌های تعاونی تغییر کاربری یافته بود با حکم دادستان لغو شد.

حمید فلاح، روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای این حکم بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی  و با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت صورت گرفت.

وی ادامه داد: اراضی کشاورزی یادشده در منطقه خوش آب و هوای روستای سانیج قرار دارد، بدون دریافت مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک یا کمیسیون تبصره چهار قانون حفاظت از اراضی تغییر کاربری داده شد.

کارشناس حقوقی جهاد کشاورزی تفت اضافه کرد: مهمترین تغییر کاربری اراضی کشاورزی یادشده ، تفکیک آن به قطعه های ۳۶۰ و ۲۶۰ مترمربع است که ۱۵ مورد آن در حال ساخت و ساز بوده است.

وی تصریح کرد: دیوارکشی، ساخت منبع ذخیره آب، گودبرداری و ساخت انباری از دیگر موارد تغییر کاربری زمین های کشاورزی یادشده است.

فلاح درباره موارد آزادسازی این اراضی اظهار کرد: ۱۵ مورد دیوار کشی به ارتفاع حدود ۱.۵ تا ۲ متر و به مساحت ۶۰۰ مترمربع، سه مورد منبع آب و انباری نیز تخریب شد.

تفت به واسطه داشتن مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا  و نزدیگی به شهر یزد مرکز استان همواره مورد اقبال مردم برای ساخت و ساز است و همین امر سبب بروز برخی ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان شد که در این موضوع دستگاه قضا تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز را از خودآغاز کرد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها