توصیه‌های پلیس راهور به هموطنان برای راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن 

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا ضمن توصیه‌هایی به هموطنان برای شرکت در نخستین تجربه راهپیمایی ۲۲ بهمن با وسائل نقلیه، از هموطنان خواست حتما در مسیرهای اعلام شده تردد کنند.

سرهنگ عین الله جهانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: مسیرها از طریق صدا وسیما و خبرگزاری ها اعلام شده، بنابراین خودروها، موتورسیکلت و دوچرخه ها صرفا از این مسیرها حرکت کنند.
وی ادامه داد: هنگام ورود به مسیرهای تعیین شده ضروری است رانندگان وسائل نقلیه با رعایت نظم و انضباط ترافیکی و با آرامش کامل و همچنین رعایت حق تقدم و سایر قوانین راهنمایی و رانندگی در مسیرها حرکت کنند.
جهانی افزود: همه مسیرهای تعییین شده تحت مدیریت ترافیکی پلیس راهور قرار دارد و تیم های گشتی و پیاده در فاصله یکصد متری در طول این مسیرها استقرار دارند.
معاون اجتماعی ناجا گفت: رانندگان وسائل نقلیه چنانچه در حال حرکت در مسیرهای راهپیمایی دچار تصادف شدند که البته باید با آرامش و سرعت پایین حرکت کنند، از وسیله نقلیه ای که دچار تصادف شده عکس گرفته و خودرو را به سمت راست راه پارک کرده تا همکاران و کارشناسان راهور برسند.
جهانی افزود: رانندگان ضمن توجه به جلو حتما فاصله طولی با خودروی جلویی را رعایت کرده تا تصادفی صورت نگیرد.
 معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا  در توصیه به موتورسیکلت ها و دوچرخه سواران گفت: رانندگان این وسایل نقلیه باید با انضباط و به صورت ستونی و دقت بیشتر رانندکی کرده و استفاده ازکلاه ایمنی را مد نظر قرار دهند.
وی تاکید کرد: همچنین رانندگان هنگام ورود و خروج به مسیرهای راهپیمایی حق تقدم را رعایت کرده و قوانین راهنمایی و رانندگی مسیرها را مورد توجه قرار دهند تا روز له یادماندنی را رقم زده و با انضباط بیشتری تجربه خوبی از این راهپیمایی در کارنامه خود ثبت کنیم.

جهانی همچنین با بیان اینکه مسیرهای راهپیمایی خودرویی در یکهزار شهر تعیین شده، از همه هموطنان خواست امشب(سه شنبه) خودروهای خود را در هیچ از مسیرهای تعیین شده پارک نکنند.  

به گزارش ایرنا، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ۲۰ بهمن ماه درباره مسیرهای رژه موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن پایتخت گفت: ۶ مسیر برای موتورسیکلت سواران و ۶ مسیر هم برای تردد خودرو سواران در نظر گرفته شده است که این ترددها به هیچ وجه با یکدیگر تداخل ندارد.

سردار محمدحسین حمیدی افزود: اصل برنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه از  میدان امام حسین (ع) شروع می شود و تا میدان آزادی برای موتورسیکلت ها به صورت رفت و برگشت  پیش بینی شده و خودروها در محدوده میدان صادقیه به سمت میدان آزادی شمال به جنوب و از مسیر جنوب به شمال هم در مسیر میدان فتح و آیت الله سعیدی نیز برای تردد وسایط نقلیه خودوریی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: محور خیابان انقلاب  و آزادی از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی مسیر ویژه راهپیمایی موتورسواران در نظر گرفته شده است همچنین محور آیت الله سعیدی در مسیر جنوب به شمال از میدان فتح تا میدان آزادی  و مسیر شمال به جنوب جناح  از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی مسیر ویژه تردد خودرو سواران است.

رئیس پلیس راهور فاتب ادامه داد:  شرق  به غرب خیابان انقلاب  و آزادی مسیر ویژه تردد موتورسواران هم لاین عادی  و هم لاین ویژه در نظر گرفته شده است و غرب به شرق خیابان آزادی  و انقلاب جهت خروج موتورسواران و برگشت آنهاست .

رییس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین افزود: خودرو سوارانی که قصد شرکت در  راهپیمایی را دارند از محدوده جنوب غربی  و جنوبی از بزرگراه فتح و آیت الله سعیدی به سمت شمال حرکت می کنند وارد رینگ خارجی  و زیرگذر شرقی و در ادامه وارد جناح شمال خواهند شد یعنی به سمت آزادی شرق  وبه سمت مخصوص غرب اجازه تردد ندارند و صرفا وارد جناح به سمت شمال خواهند شد و از طریق پل جناح شیخ فضل الله می توانند انتخاب مسیر نمایند و به سمت غرب  و شرق  و شمال ادامه مسیر دهند .

وی اضافه کرد: خودروهایی که از مسیر شمال به جنوب جناح و از فلکه دوم صادقیه از آزادراه و شیخ فضل الله وارد جناح به جنوب می شوند وارد زیرگذرغربی نخواهند شد و به سمت مخصوص غرب ادامه مسیر خواهند داد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha