ورزش استان اردبیل نیازمند توجه جدی است

اردبیل - ایرنا- نمایندگان مردم استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه ورزش این استان بر توجه و سرمایه‌گذاری بیشتر در زیرساخت‌های ورزشی تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در آیین تجلیل از قهرمانان جهان و المپیک استان اردبیل توسط وزیر ورزش و امور جوانان گفت: با تاسف در چند سال گذشته در حوزه ورزش قهرمانی آنچنان که باید در اردبیل سرمایه‌گذاری صورت نگرفته است.

 صدیف بدری با اشاره به استعداد بالقوه در زمینه ورزش قهرمانی در استان بیان کرد: باید توجه بیشتری به ورزش استان شود تا این ظرفیت‌ها بالفعل شوند و امید می‌رود با تدبیر وزیر ورزش و جوانان و تلاش همکارانشان شاهد درخشش دوباره استعدادهای استان اردبیل در رشته‌های گوناگون باشیم.

 نماینده شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین اضافه کرد: چنان که مردم این خطه در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند، در عرصه ورزش نیز افراد بنامی پرورش دادند و بستر بسیار خوبی در رشته‌های گوناگون وجود دارد که اگر بر روی آنها سرمایه‌گذاری شده و پرورش داده شوند، همانند گذشته در این عرصه خواهند درخشید.

وی اظهار کرد: اردبیل در حوزه ورزش یکی از سرآمدترین استان‌های کشور به شمار می‌آید و در ورزش قهرمانی انفرادی و گروهی تاکنون افراد به نامی تقدیم ایران اسلامی کرده است.

بدری گفت: امروز طرح‌های ورزشی با اعتبار بیش از هشت هزار میلیارد ریال به ویژه سالن دو و میدانی اردبیل به بهره‌برداری رسید که سالنی بزرگ، استاندارد و ایده‌آل در حوزه ورزش این استان به شمار می‌رود.

او افزود: این طرح مختص دو و میدانی که چندین سال پیش آغاز شده بود، جزو مطالبات مردم و از جمله طرح‌های مورد پیگیری نمایندگان بود و در اولویت استاندار و وزارت و ورزش جوانان نیز قرار داشت؛ در این راستا تلاش‌های خیلی خوبی برای تکمیل آن انجام شد و بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برایش هزینه شد.

لزوم راه‌اندازی خانه جوانان استان اردبیل

نماینده شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس نیز  گفت: طرح‌های افتتاحی امروز شعف‌آور است و موجب دلگرمی مردم می‌شود؛ چرا که این باور را به منصه ظهور می‌رساند که نظام جمهوری اسلامی و نفس مسیحایی مقام معظم رهبری موجب برکت است و مجلس به عنوان نمایندگان مردم تا آخرین لحظه در کنار دولت هستند.

سید کاظم موسوی افزود: برخی بر این باور هستند که دولت با  قرار گرفتن در روزهای پایانی دوره خدمت، فعالیتش را متوقف کرده که شاید انتظار مردم با شرایط موجود تا حدودی فاصله داشته باشد، اما چنین تلقی بی‌انصافی است.

وی بیان کرد: شیوع ویروس منحوس کرونا با وجود تلاش فرماندهان حوزه سلامت بیش از تحریم‌ها در شرایط کشور تاثیرگذار بود که با وجود همه اینها، اقدام‌هایی صورت گرفت اما باید همچنان زمینه را فراهم کنیم تا از نخبگان، دانشگاهیان و جوانان بیشتر استفاده شود.

نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس با اشاره به افتتاح بزرگترین سالن دو و میدانی کشور در اردبیل، اظهار کرد: این استان استعدادهای بسیاری در رشته‌های ورزشی گوناگون داشته و همچنان از ظرفیت بالایی برخوردار است که در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و ارج نهادن به آنها دوباره درخشش خواهند داشت.

وی با تاکید بر لزوم حمایت مجلس و دولت از این ظرفیت‌های بالقوه، گفت: نوجوانان و جوانان خوبی در دامان خانواده‌های اردبیلی تربیت شده‌اند اما نیاز به میدانی برای نشان دادن استعدادها دارند که در این راستا انتظار می‌رود خانه جوانان استان اردبیل اجرایی شود.

موسوی با بیان اینکه برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و ایجاد فضاهای ورزشی جدید در دامنه کوه سبلان می‌بایست اعتبار مناسبی تخصیص داده شود، تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان ساز و کاری برای اشتغال جوانانی که در رشته‌های مرتبط ورزشی دانش‌آموخته شدند، در نظر بگیرد.

ضرورت تعیین تکلیف طرح‌های نیمه تمام

نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس هم گفت: طرح‌هایی که بر اساس آمایش سرزمین نبودند، اعتبار مورد نیاز آنها تخصیص نیافته است یا به دلیل تمرکزگرایی مورد توجه قرار نداشتند ناتمام مانده‌اند که انتظار می‌رود از جمله سه سالن ورزشی از این دست در جنوب استان اردبیل تعیین تکلیف شود.

سید غنی نظری با اشاره به بودجه ۴۵ هزار میلیارد ریال پیشنهادی دولت برای حوزه ورزش و جوانان در سال آینده و آمادگی مجلس برای افزایش این مبلغ افزود: ایران محدود به تهران نیست و باید سایر نقاط نیز مورد توجه قرار گیرند.

وی بیان کرد: برخی سالن‌ها ساخته شده اما پست سازمانی در این راستا تعریف نشده است و از این رو در زمینه تامین نیروی انسانی و نگهداری با مشکل روبه‌رو می‌شوند؛ نیروهای به‌کار گرفته شده نیز تکلیفشان مشخص نیست و بیشتر حق الزحمه‌ای یا فصل پنجمی هستند که باید از سوی دولت و مجلس کمک شوند تا در بودجه سال آینده دیده شوند.

نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر اضافه کرد: وزیران ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی پولی در اختیار دارند که سایر وزیران از آن مستثنا هستند و هرجا مبلغی کمک کنند، بر اساس ماده ۷۱ قانون محاسبات هزینه قطعی تلقی می‌شود؛ از این رو حاضریم کمک کنیم این مبلغ افزایش یابد به شرطی که وزیر محترم نیز مبلغ هزینه‌کرد در استان‌هایی مانند اردبیل را افزایش دهند.

۱۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی استان نیاز است

استاندار اردبیل نیز در این آیین اظهار کرد: بخش مهمی از طرح‌هایی که مطرح شد را می‌توان با اعتباری نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با همدلی و همراهی تا اوایل سال آینده در صورت تامین اعتبار انجام داد تا جهش بسیار خوبی در بحث تکمیل فضاهای ورزشی در استان داشته باشیم.

اکبر بهنامجو افزود: بر این باور هستیم که ورزش به سلامت جسم و روح کمک می‌کند؛ شیوع ویروس کرونا نشان داد که باید توجه جدی‌تر به حوزه ورزش صورت گیرد و حرکت و تحرک جامعه بیشتر شود که پایه آن راه‌اندازی سالن‌های ورزش پایه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها