۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84224135
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح کشاورزی در کاشمر به بهره‌برداری رسید

مشهد-ایرنا- ۲ طرح کشاورزی در کاشمر شامل گاوداری ۵۰۰ راسی شیری و سردخانه کشتارگاه طیور با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال در نهمین روز از دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفت: در نهمین روز از دهه مبارک فجر گاوداری ۵۰۰ راسی شیری با مساحت ۵.۲ هکتار و زیربنای چهار هزار و ۳۶۰ متر مربع با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

محمد شجعی زنجیره تولید گوشت سفید صالح کاشمر را  یکی از بزرگ‌ترین زنجیره‌های تولید گوشت کشور و بزرگ‌ترین زنجیره تولیدی شرق کشور دانست و افزود: در همین راستا سردخانه کشتارگاه طیور در مساحت ۶۰۰ متر مربع و ارتفاع ۶ متر با ظرفیت هزار تن و سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: کشتارگاه طیور کاشمر با مساحت سه هکتار ظرفیت کشتار چهار هزار قطعه در ساعت را دارد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر وجود ۷۹ واحد صنایع تبدیلی و غذایی را از جمله ظرفیتهای این شهرستان دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان می‌طلبد تعداد صنایع تبدیلی و غذایی منطقه افزایش یابد.

شجعی افزود: در دهه مبارک فجر امسال عملیات آبی و خاکی از جمله لوله‌گذاری، آبیاری تحت‌فشار، ساخت جاده بین مزارع و مرمت قنوات به میزان ۴۷ میلیارد ریال، توزیع حدود ۱۲ هزار تن نهاده‌های دامی و چهار هزار و ۵۰۰ تن کود شیمیایی، پرداخت تسهیلات به کشاورزان از سامانه‌های مختلف به میزان ۹۰ میلیارد ریال و برگزاری کلاس‌های آموزشی به میزان هشت هزار و ۵۰۰ نفر - روز را داشته‌ایم.

مدیر عامل زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ پیشرو صالح کاشمر هم در این مراسم گفت: احداث سردخانه کشتارگاه طیور در اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز و در نهمین روز دهه مبارک فجر با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

غدیر صالحی افزود: با سه سردخانه دیگری که داریم ظرفیت سردخانه‌ای کاشمر به هزار و ۵۰۰ تُن افزایش یافته است و ما اگرچه برخی مواقع مرغ ذخیره راهبردی را تأمین می‌کنیم ولی مجبور هستیم مرغ را برای نگهداری به شهرستان‌های دیگر بفرستیم اما با احداث این سردخانه مرغ مورد نیاز در همین شهر نگهداری می‌شود.

وی ادامه داد: برای احداث این سردخانه هیچ‌گونه تسهیلاتی از بانک گرفته نشده و وام‌هایی که دریافت می‌شود از اعتبار خود زنجیره تولید گوشت مرغ است که طی ۴۰ سال گذشته به دست آورده‌ایم.

مدیر عامل زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ پیشرو صالح کاشمر گفت: تمام هدف ما این است که سرمایه را وارد شهرستان کنیم و از خروج آن جلوگیری شود و تاکنون در این زنجیره ۴۵۰ نیرو به‌کارگیری شده اند که تلاش می‌شود افراد بیشتری به کارگیری شوند.

شهزستان کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها