برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیرکبیر اردیبهشت ۱۴۰۰ راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند، گفت: برج شماره ۲ فناوری امیرکبیر اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، احمد معتمدی روز سه شنبه در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: درحال حاضر بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعالیت های فناورانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: برنامه داریم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برج فناوری شماره ۲ دانشگاه را راه اندازی کنیم.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در برنامه راهبردی این دانشگاه دو موضوع ارتقای سطح بین المللی و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم در دستور کار است.

معتمدی تاکید کرد: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم سه محور ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری و فناوری، افزایش قراردادهای صنعتی و مهارت افزایی مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: در حوزه قرارداد صنعتی امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر جذب بیشتر داشته ایم و درحال حاضر رتبه نخست را در انعقاد قراردادهای صنعتی در میان دانشگاه های صنعتی کشور داریم.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: توجه به مهارت افزایی در صدر فعالیت های این دانشگاه قرار دارد؛ به نحوی که هر فارغ التحصیل این دانشگاه باید یک مهارت را بیاموزد.

معتمدی گفت: برای اینکه فعالیت های نوآورانه و فناورانه در دانشگاه گسترش یابد، مراکز نوآوری در دانشکده ها راه اندازی شد. برنامه داریم در تمامی دانشکده های این دانشگاه مراکز نوآوری ایجاد شود.

وی عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز کمک های زیادی به راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش