فرهنگ ایثار و شهادت، تابلوی تمام‌نمای فرهنگ اسلامی

تهران - ایرنا - مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فرهنگ ایثار و شهادت تابلوی تمام‌نمای فرهنگ اسلامی است.

به گزارش ایرنا از ایثار، نخستین نشست توجیهی و آموزشی شاخص‌های ارزیابی فرهنگ ایثار و شهادت، با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی به میزبانی دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، در مجتمع فرهنگی شهید رسول‌زاده برگزار شد.

حجت الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در این نشست ضمن تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: «فرهنگ ایثار و شهادت» تابلوی تمام‌نمای فرهنگ اسلامی و نماد سرمایه اجتماعی و مایه عزت است و انقلاب اسلامی در چهل و دومین سالِ پیروزی، عزت و اقتداری را برای کشور به ارمغان آورده که ماحصل خون بهترین و وارسته‌ترین جوانان کشور است که باید از آن پاسداری شود.

وی با تأکید بر اینکه توسعه‌ فرهنگی کشور نیازمند مؤلفه‌های ایثار و شهادت در همه عرصه‌ها است که باید به طرز عالمانه‌ای تعبیر و تفسیر شود، گفت: امروز ما مدیون همه تلاش‌هایی هستیم که در عرصه‌های مختلف و ذیل عنوان ایثار و فداکاری با قله‌ای به ارتفاع شهادت در اختیار ما قرار گرفته و دامنه‌های فکری و فرهنگی جدیدی ایجاد کرده است چنانکه می‌بینیم امروز در «عرصه سلامت» عنصر فداکاری و ایثارِ «مدافعان سلامت» بروز و ظهور تازه‌ای یافته است.

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد: مهم‌ترین مسئولیت و رسالت دبیرخانه شورای عالی، ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و سیاست‌گذاری‌های کلان در حوزه فرهنگ است که بتواند جهت‌گیری و پویایی این فرهنگ متعالی را در سطح کلان در جامعه اسلامی مدیریت کند و این مهم با مشارکت مسئولان، نمایندگان وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها محقق شدنی است تا بروز رفتارهای ایثارگرانه را در مردم تسهیل کند.

در ادامه این نشست که با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار شد، شاخص‌های ارزیابی فرهنگ ایثار و شهادت مورد بحث و بررسی قرار گرفت

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جامعه