گسترش تقریب میان مذاهب یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

اسلام‌آباد - ایرنا - رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تاکید بر اتحاد و همبستگی میان مسلمانان جهان، ‏گفت: گسترش تقریب بین مذاهب اسلامی و ادیان از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است‎.

به گزارش ایرنا، «احسان خزاعی» روز سه‌شنبه طی دیدار با «مفتی گلزار احمد نعیمی» رییس ‏جماعت اهل حرم و مدیر حوزه علمیه اهل تسنن نعیمه در اسلام‌آباد با اشاره به ضرورت توسعه تقریب مذاهب در جهان اسلام اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ‏مسوولان دولت ایران همواره برای اتحاد و همبستگی بین مسلمانان جهان تلاش کرده‌اند، به طوری که می‌توان گفت؛ گسترش تقریب بین مذاهب اسلامی یکی از مهمترین ‏دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است و به همین مناسبت هر سال مراسمی تحت عنوان هفته وحدت در ‏ماه ربیع الاول در ایران و در بسیاری از کشورها برگزار می‌شود‎.

وی در این دیدار ضمن تاکید بر توسعه روابط ‏تقریب بین مذاهب در پاکستان ابراز امیدواری کرد با توجه به جایگاه حوزه علمیه نعیمیه و نیز شخصیت برجسته ‏علمی و دینی مُفتی گلزار نعیمی، وحدت و همبستگی بین مسلمانان پاکستان هر چه بیشتر ترویج و ‏گسترش یابد‎.

خزاعی آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در اسلام‌آباد جهت گسترش، ترویج و معرفی اسلام ناب و نیز هرگونه ‏همکاری و مشارکت در زمینه توسعه وحدت و همبستگی بین مسلمانان و تقریب مذاهب اسلامی را اعلام ‏کرد‎.

وی در این دیدار با تاکید بر گسترش همکاری‌های دو جانبه و فعالیت‌های مشترک، راهکارهای مناسب برای ‏توسعه اتحاد و تقریب مذاهب اسلامی را با رییس جماعت اهل حرم پاکستان بررسی کرد‎.
مفتی گلزار نعیمی نیز در این دیدار از خدمات بزرگ حضرت امام خمینی (ره) برای ایجاد وحدت میان شیعه و ‏سنی تجلیل به عمل آورد و گفت: امروزه با عنایات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله سید علی ‏خامنه‌ای همان مسیر وحدت و اتحاد ادامه دارد و تلاش و اقدامات ارزنده ایران در زمینه توسعه ‏تقریب مذاهب اسلامی مایه خرسندی است‎.

این شخصیت مذهبی پاکستان با تاکید بر بهره برداری از مشترکات فقهی و دینی و لزوم ترویج مشترکات فرق اسلامی، به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در ایران اشاره کرد و افزود: تاکنون با حضور در این همایش‌ها با ‏شخصیت‌های برجسته جهان اسلام آشنا شدم و نظرات آنان مبنی بر وحدت، بسیار مفید بود. اطمینان ‏می‌دهم برای انجام هر گونه اقدام در مسیر اتحاد و وحدت بین فرق اسلامی دریغ نخواهیم کرد و همواره ‏منادی وحدت مسلمانان و تقریب مذاهب اسلامی خواهیم بود‎.

وی در ادامه سخنانش، مطرح کرد: قدرت‌های جهانی، جهان اسلام را با چالش‌های فرقه‌ای و دینی مواجه ‏کرده‌اند و اسلام و مسلمانان را مسئول تمامی ناامنی‌ها می‌دانند؛ در حالی که دین اسلام دین صلح است. در ‏چنین وضعیتی، موسسه جماعت اهل حرم سعی دارد که با آگاه ساختن ملت‌ها، مقابل این چنین غارتگری‌هایی ‏را بگیرد و تفرقه و اختلافاتی که بین ادیان، مذاهب و فرقه‌های مختلف به وجود آمده است را از بین ببرد و ‏چهره واقعی دشمنان اصلی را به مردم نشان دهد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha