مردم تا زمان واکسیناسیون عمومی همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

کرمانشاه- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کشور و استان، گفت: از همه مردم می‌خواهیم تا زمان عمومی شدن واکسیناسیون تمام پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و سرایت آن رعایت کنند.

 دکتر «محمدرضا منصوری» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امکان تجویز واکسن کرونا در استان کرمانشاه اکنون فراهم شده است، افزود: بنده هم جزو افرادی هستم که واکسن دریافت کردم چرا که کرونا ویروس همه‌گیری است و در همه جا بومی شده و به صورت آندمیک درآمده و مردم ما هم به خوبی رعایت می‌کنند اما راه اصلی پیشگیری از این بیماری واکسیناسیون است.

وی اظهار امیدواری کرد، واکسیناسیون به حدی برسد که تمام مردم از آن استفاده کنند و ایمن شوند و از این بیماری رهایی پیدا کنند و با کمک واکسن و رعایت مردم به تدریج نشاط را در چهره همدیگر ببینیم.

این متخصص بیماری های عفونی در ادامه با بیان اینکه ویروس کرونا مرتب در حال جهش است، گفت: خوشبختانه ما تاکنون با نوع جهش یافته‌ای که درصد انتشارش بیشتر از حد معمولی اولیه و کشندگی آن هم بالاست مواجه نشده‌ایم که جای امیدواری است.

منصوری با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا نیز گفت: واکسیناسیون به این منزله نیست که خیالمان راحت باشد که از نظر بیماری کووید ۱۹ وضعیت خوبی دارم و به حفاظت‌های فردی، مسوولیت‌های اجتماعی و خانوادگی بی‌توجه باشیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه پایه اصلی پیشگیری از ویروس کرونا را همچنان حفاظت فردی، فاصله گذاری اجتماعی، خودداری از تجمعات، زدن ماسک و شستن دست‌ها دانست و افزود: واکسن اکنون وارد شده و به تدریج تجویز می‌شود اما زمان تجویز آن به همه مردم زمان زیادی می‌برد و در این فاصله مردم نباید از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غافل شوند.

واکسیناسیون مقابله با کرونا روز سه‌شنبه با حضور رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از پرسنل و کادر بهداشت و درمان استان به صورت رسمی در بیمارستان گلستان شهر کرمانشاه آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در نوبت اول ۶۱۰ دُز واکسن کرونا وارد استان شد و برای ۳۰۵ نفر تزریق می‌شود، افزود: این واکسن باید روز صفر تزریق شود و ۲۱ روز بعد یادآور آن نیز تزریق خواهد شد بنابراین واکسیناسیون در ۲ دُز تکمیل می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها