۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84224070
۰ نفر

برچسب‌ها

قطر از تشکیل فوری کابینه لبنان حمایت کرد

تهران-ایرنا- وزیر خارجه قطر گفت که تشکیل کابینه لبنان یک موضوع داخلی است اما دوحه از هرگونه فرآیندی که به تشکیل فوری کابینه این کشور منجر شود، حمایت خواهد کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر که به بیروت سفر کرده است بعد از دیدار با میشل عون در کاخ بعبدا  اعلام کرد که موضوع تشکیل کابینه جدید لبنان یک موضوع داخلی است، اگرچه قطر روابط خوبی با همه طرف‌های لبنانی دارد.

وزیر خارجه قطر پس از دیدار با رئیس‌جمهور لبنان وجود طرح ابتکاری دوحه مبنی بر جمع کردن گروه‌های لبنانی در دوحه برای مذاکره را تکذیب کرد و گفت: در حال حاضر چنین طرحی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه حامل نامه حمایتی امیر قطر برای دولت و مردم لبنان است ، افزود: امیدواریم که طرف‌ها و احزاب سیاسی لبنانی برای تشکیل هرچه سریعتر کابینه بر اساس منافع مردم این کشور اقدام کنند.

وزیر خارجه قطر همچنین تاکید کرد که مایل به خرابکاری در طرح فرانسه برای لبنان نیست و ه دوحه از هرگونه حل و فصلی که به تشکیل کابیته دولت جدید لبنان منجر شود، حمایت می‌کند.

محمد بن بدالرحمن آل ثانی با درخواست از گروههای لبنانی برای ترجیح منافع ملی بر خواسته های حزبی ، تصریح کرد: ما خواهان نابودی طرح فرانسه برای حل بحران سیاسی لبنان نیستیم، بلکه به دنبال تکمیل تلاش‌های بین المللی برای تشکیل کابینه هستیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار جهان