سرانه ورزشی مدارس لرستان پنج درصد افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال جاری سرانه ورزشی مدارس استان پنج درصد افزایش یافته است.

فرید بهرامی روز سه شنبه به رسانه ها بیان کرد: ورزش و تربیت جسمانی دانش آموزان یکی از مهمترین ارکان‌ سند تحول بنیادین است و در این راستا این معاونت به میزان ۱۴ هزار  و ۱۴۴ متر سرانه ورزشی دانش آموزان لرستان را در سال ۱۳۹۹ افزایش داده است.
وی اظهار داشت: در سال  تحصیلی ۹۷ - ۹۸ سرانه ورزشی دانش آموزان لرستان ۱۰۲ هزار و ۶۲۸ متر بود که با تغییر کاربری مکانهای کم یا بلا استفاده سرانه ورزشی در سال جاری به ۱۱۶ هزار و ۷۷۲ متر افزایش یافته است.
بهرامی افزود: با توجه به آمار دانش آموزان در مدارس دولتی که بیش از ۲۹۱ هزار  نفر می باشد سرانه ورزشی سال ۹۸ حدود ۳۵ درصد برای هر دانش آموز بود ولی با تلاش همکاران این سرانه در سال جاری به ۴۰ درصد افزایش یافته که رشدی به میزان ۵ درصد برای هر دانش آموز داشته است.
وی با اشاره به برگزاری المپیادهای درون مدرسه ای و حیاط پویا با هدف ایجاد نشاط و سلامت در دانش آموزان تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام خانه نشینی کرونا فعالیت‌های ورزشی حضوری نداریم، برنامه « قهرمان خانه» از جمله طرح های ورزشی بود که تحرک و پویایی بیشتری در زمینه جسمانی و تربیت بدنی در دانش آموزان ایجاد کرده و دانش آموزان از طریق فضای مجازی و بهره گیری از الگوهای مناسبی از فعالیت های بدنی می توانند از این فرصت‌ها استفاده کنند تا به دلیل خانه نشینی مشکلاتی برای آنها از نظر سلامت جسمانی ایجاد نشود.
بهرامی  با تاکید بر نگاه متعالی و همه جانبه به تعلیم و تربیت تصریح کرد: رسالت آموزش و پرورش فقط موضوع درسی نیست بلکه باید بعد پرورشی و تربیت بدنی دانش آموزان نیز مورد توجه قرار گیرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: با توجه به توزیع متوازن امکانات ورزشی در سطح استان و به خصوص مناطق محروم، ظرفیت های خوبی برای توسعه ورزش جوانان لرستان وجود دارد  که با رویکرد توجه، حمایت و استعدادیابی باید برنامه ریزی و اقدام لازم صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =