صرامی فروشانی سرپرست پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی شد

تهران- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی طی حکمی دکتر رامین صرامی فروشانی، پژوهشگر برگزیده‌ کشور در سال جاری را به‌ عنوان سرپرست پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان سینه) منصوب کرد.

به گزارش روز سه شنبه جهاد دانشگاهی، حمیدرضا طیبی در نامه ای جداگانه از تلاش‌های دکتر کیوان مجیدزاده اردبیلی در طول مدت تصدی ریاست پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی تقدیر کرد.

رامین صرامی فروشانی پیش ‌از انتصاب به سرپرستی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی به ‌عنوان معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی همین پژوهشکده‌ مشغول فعالیت بود و در سال جاری در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده به ‌عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه پزشکی انتخاب شد.

وی متخصص ویروس‌شناسی پزشکی از دانشگاه آمستردام هلند است که در حوزه  HIV و ایدز تحقیقات ارزشمندی را به انجام رسانده که نتایج آن در معتبرترین نشریات علمی بین‌المللی نظیر نیچر و نیچر مدیسین به چاپ رسیده است. 

صرامی فروشانی در سال ۲۰۱۶ به ‌عنوان محقق برتر حوزه HIV  و ایدز توسط موسسه ملی NCHIV هلند شناخته‌ شده و اولین جایزه یوپ لانخ را آز آن خود کرد.

هم‌زمان با شروع همه‌گیری ویروس کرونا و با توجه به نیاز جدی کشور به کیت‌های تشخیصی، صرامی فروشانی طراحی و تولید کیت‌های بومی تشخیص مولکولی کووید ۱۹ را در دستورکار قرارداد که در حال حاضر میلیون‌ها نسخه از آن تولید و به عنوانی محصولی پیشرو، ضمن مرتفع کردن نیاز ملی، میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی ارزی و صدها میلیارد ریال کاهش هزینه‌های ریالی را در پی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش