نوای خاطره‌انگیز الله‌اکبر در جای جای استان سمنان طنین‌انداز شد

سمنان- ایرنا- ساعت ۲۱ بیست و یکمین روز بهمن یادآور فجر انقلاب با نوای خاطره‌انگیز الله‌کبر با همنوایی جوانان دیروز و امروز بر پشت‌بام خانه‌ها حال و هوای دیار دارالمرحمه را به سال ۱۳۵۷ برد.

به گزارش ایرنا، کودکان پنج تا ۱۰ ساله، جوانان دیروز و ریش‌سفیدان امروز، کودکان دیروز و جوانان امروز جای جای شهرها و روستاهای استان سمنان از دقایقی قبل از  ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه در هوای سرد زمستانی این استان بر پشت‌بام خانه‌ها، کوی و برزن ها و مکان‌های عمومی منتظر ایستادند و راس ساعت ۲۱ بار دیگر لبیک یا خامنه‌ای و گلبانگ خاطره‌انگیز الله اکبر را سر دادند.

هر چه ثانیه‌ها به ساعت ۲۱ در بیست و یکم بهمن نزدیک می‌شد شور مردم استان سمنان نیز دوچندان می‌شد و مشت‌ها گره‌کرده آماده فریاد گلبانگ الله اکبر شدند و  در ساعت ۲۱ هیاهو و نشاطی کم‌نظیر سمنان را فرا گرفت.

ساعت ۲۱ بیست و یکم بهمن برای جوانانی که در فجر انقلاب در سال ۱۳۵۷ حضور داشتند چنان وجدآور است که حتی از صدای این شیردلان امروز هم رعشه به تن دشمنان می‌افتد.

ساعت ۲۱ امشب افراد با سن و سال مختلف ثابت قدم ‌تر از همیشه با سردادن فریاد الله اکبر تجدید میثاق خود با آرمان‌های انقلاب را بار دیگر اثبات کردند و به جهانیان نشان دادند تا پای جان و تا آخرین نفس پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

فریاد الله اکبر هزاران عاشق و رهرو خون پاک شهدا و امام راحل در این شب به یادمادنی بر پشت بام ها، یادآور فریادهای ملت مظلوم ایران در روزهای پیش از انقلاب و تداعی کننده خروش، اعتراض و عظمت ملت ایران در آن روزهای خفقان است.
نوای الله اکبر در واقع فریادهای آکنده از خشم، نفرت و آه مادران و پدرانی بود که فرزندانشان به دست رژیم طاغوت کشته شدند، فریاد خشم فرزندی بود که نظام سلطه پدر عزیزش را از او گرفته بود و امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم سمنان با اقتدار بار دیگر به یاد آن روزها و پاسداشت خون شهدا گلبانگ الله اکبر سر دادند.

به گزارش ایرنا، خیابان‌ها و بوستان‌های شهر سمنان نیز با نورپردازی‌های زیبا به رنگ سه‌رنگ پرچم غرورآفرین کشور مزین شده و بوستان‌های شهر نیز با نورافشانی‌های زیبا شاهد جشن انقلاب هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =