افتتاح  و کلنگ زنی ۱۱۴ طرح عمرانی در ساوجبلاغ

کرج - ایرنا همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر آیین افتتاح و کلنگ زنی ۱۱۴ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۲۹ میلیارد تومان روز سه شنبه با حضور استاندار البرز و سخنگوی امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.

فرماندار ساوجبلاغ  در این آیین گفت:  از این تعداد ۵۵ طرح  با اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیارد تومان توسط بخش دولتی و هفت طرح  با اعتبار ۱۶۷ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی  در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ افتتاح و اجرای  ۲۴ طرح نیز با اعتبار ۲۲۲ میلیارد تومان در این بخش آغاز شد.

مهدی مهرور  افزود:  همچنین  ۲۷ طرح  با اعتبار ۳۳ میلیارد تومان توسط بخش دولتی و پنج طرح  با اعتبار ۹۳۲ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در بخش چندار ساوجبلاغ بهره برداری شد ضمن آنکه  سه طرح با اعتبار ۱۴۶ میلیارد تومان در این بخش کلنگ زنی شد.

وی بیان داشت:  همچنین ۱۸ طرح با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان توسط بخش دولتی و پنج طرح با اعتبار ۶ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در منطقه چهارباغ افتتاح شد ضمن آنکه سه طرح  با اعتبار ۹ میلیارد تومان در منطقه اجرایی شده است.

مهرور گفت:: امروز به صورت نمادین ۱۵ هزار جلد سند ثبتی به روستائیان  ساوجبلاغ اهدا شد .

استاندار البرز در آیین گشایش این طرح ها با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد وخاطره امام خمینی (ره) گفت:  امروز ایران اسلامی به برکت مجاهدت های امام راحل (ره) و رهبری خردمندانه حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی )  به جزیره امن و با ثبات منطقه تبدیل شده است.
عزیزاله شهبازی ادامه داد: برخلاف تحریم های ظالمانه و شیوع کرونا، اقدامات و برنامه های بسیار خوبی در کشور و به تبع آن استان البرز در حوزه های عمرانی، اقتصادی وامثال آن رقم خورده است.
وی گفت:  طی چند سال اخیر شاهد انواع مختلف تحریم ها و توطئه های استکبار جهانی علیه مردم ایران  بودیم ولی ملت ایران با استقامت و پشتیبانی خود تمامی نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرد.

استاندار البرز افزود: اکنون سربلند و پیروز هستیم چرا که در دولت ترامپ روزشمار فروپاشی انقلاب اسلامی را مطرح کرده بودند ولی اتحاد و انسجام بین مردم و مسوولان نظام اسلامی تقویت شد و این اهداف به ثمر نرسید.
وی اضافه کرد: اکنون همزمان با دهه مبارک فجر سال شاهد آن  هستیم که تعداد طرح ها و پروژه ها بیش از ۳۰ درصد و اعتبارات آنها بیش از ۳۵ درصد در البرز افزایش یافته است.
وی گفت: اعتباری که برای این پروژه ها صرف شد به بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسید که حدود ۲ هزار میلیارد تومان ان توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.
شهبازی با قدردانی از فعالیت بخش خصوصی افزود: پویایی بخش خصوصی در استان البرز منجر به رشد ۱۱۲ درصدی صادرات استان نسبت به سال قبل شده  که این امر در شرایط کنونی توفیقی بزرگ است .

وی گفت: امسال چند پروژه عمرانی بزرگ در استان که سال ها معطل مانده بود با پیگیری های ویژه به ثمر رسیدند و آرزوی دیرینه مردم در این راستا محقق شد.

استاندار البرز افزود: این استان  در گازرسانی به روستاهای صعب العبور نیز بسیار خوب عمل کرده و انتظار می رود با این روند تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای البرز از نعمت گاز برخوردار شوند.
وی گفت: با اقداماتی که صورت گرفت، البرز توانست بسترهای مهاجرت معکوس روستاییان را فراهم کند و این امر مهم را محقق کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها