توجه به مسائل و مشکلات جوانان در دولت تدبیر و امید افزایش یافت

گناباد- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: دولت توجه خاصی به مسائل و مشکلات جوانان دارد که از جمله آنها می‌توان به ایجاد خانه‌های جوان اشاره کرد.

محمد علی نبی پور روز سه شنبه در آیین بهره برداری از طرحهای دهه فجر گناباد افزود: اقدامات خوبی طی سنوات گذشته توسط دولت برای قشر جوان انجام  شده و از مجموع ۱۸۰ خانه جوان در دست احداث سطح کشور ۹ باب مربوط به استان خراسان رضوی است که نخستین آنها در این استان در گناباد به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: در زمینه کاهش مشکلات ازدواج به عنوان  یکی از دغدغه های مهم جوانان میزان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از ۴۰ میلیون ریال طی سنوات گذشته  هم اکنون به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تقویت سازمانهای  مردم نهاد را دیگر رویکرد مهم دولت و مسوولان ذیربط در کنار توجه به اشتغال و پرداخت تسهیلات برای بهره گیری از ظرفیت جوانان و افراد متخصص و صاحب نظر در زمینه های مختلف برشمرد و بر افزایش بهره گیری از پتانسیل آنان در سطح این استان و گناباد تاکید کرد.

نبی پور توسعه کمی و کیفی طرح تحول نظام سلامت را عامل مهم کاهش مشکلات و زیرساختهای بهداشت و درمان برشمرد و گفت: دولت طی سنوات گذشته و از جمله یک سال قبل با وجود شیوع ویروس همه گیر کرونا توجه خاصی به این بخش داشت.

وی تاکید کرد: باید با افزایش کیفی خدمات درمانی  فرآیند بیماریابی برای کاهش تبعات شیوع ویروس همه گیر کرونا افزایش یابد و با تلاش دولتمردان و استفاده از توان متخصصان  متبحر کشور اقدامات خوبی در زمینه تولید واکسن بیماری کووید ۱۹ انجام شده و در دست اقدام است.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی هم گفت: ۹ خانه جوان بیشتر  با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در شهرستانهای استان  خراسان رضوی در دست احداث است و سه میلیارد ریال طی  امسال برای تجهیز آنها در آینده  نزدیک اختصاص می یابد.

فرزاد فتاحی افزود: تعداد سالنهای ورزشی استان خراسان رضوی از ۱۸ سالن  در ابتدای پیروزی انقلاب هم اکنون به افزون بر ۳۰۰ سالن افزایش یافته است و تا  پایان امسال ۱۰ چمن مصنوعی در سطح استان  به بهره  برداری می رسد و ۱۰۰ زمین چمن هم در دست  احداث است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در خصوص افتتاح بیمارستان دوم تخصصی این شهرستان گفت: وجود تنها یک بیمارستان برای درمان بیماران کرونایی موجب کاهش مراجعه بیماران برای درمان سایر بیماریها و مراجعات دیگر به بیمارستان علامه بهلول گنابادی و به تبع کاهش درآمدهای این بخش شده بود.

دکتر جواد باذلی افزود: بر این اساس بعد از اخذ مجوزهای لازم بازسازی بیمارستان دوم در شهر بیدخت در دستور کار قرار گرفت و با صرف هزینه ۳۵۰ میلیارد ریال بیمارستان ۱۵ خرداد که به دنبال راه اندازی بیمارستان بهلول طی سنوات گذشته تعطیل شده بود بازسازی شد.

وی ادامه داد: این بیمارستان با ظرفیت ۶۰ تخت به بهره برداری رسیده و بیماران کرونایی به تدریج به این بیمارستان انتقال می یابند.

حامد قربانی فرماندار گناباد هم به خبرنگار ایرنا گفت: طرحهایی که بهره برداری از آنها امروز در این شهرستان آغاز شد شامل ببیمارستان دوم  تخصصی درمان بیماران کرونایی، خانه جوان و رونمایی از تجهیزات آکادمی فوتبال، زمین چمن مصنوعی  و زمین  فوتبال و والیبال ساحلی شهر بیدخت، زمین چمن مصنوعی روستاهای حاجی آباد و گیسور از توابع بخش مرکزی این شهرستان است.

همزمان با دهمین روز از دهه فجر ۱۲ طرح با مجموع اعتبار ۴۶۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف واقع در جنوب استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

از این تعداد پنج طرح با اعتبار  ۳۸۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در گناباد، چهار طرح با هزینه ۷۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در خواف و سه طرح با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بجستان مورد بهره  برداری قرار  گرفت.

حسین سنجرانی فرماندار خواف هم از بهره برداری واحد تولیدی شوینده های بهداشتی در ناحیه صنعتی خرگرد، آسفالت معابر روستاهای بهدادین، گوریاب و برآباد بخش سنگان  این شهرستان خبر داد.

حسین ابراهیمی کردیانی فرماندار بجستان نیز هوشمندسازی و افتتاح کارگاه رایانه ۲ واحد آموزشی و بهره برداری از زمین فوتسال ساحلی را از طرحهای افتتاحی این شهرستان دانست.

شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف در مجموع با ۲۹۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در ۲۸۷، ۲۷۸ و ۲۶۷ کیلومتری جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی مشهد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها