١.٢ میلیون اشتراک برق پس از انقلاب اسلامی در آذربایجان‌غربی واگذار شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: در ابتدای انقلاب ۸۶ هزار مشترک برق در استان داشتیم که در حال حاضر به برکت تلاش‌های فرزندان انقلاب به بیش از یک میلیون و ۳۰۶ هزار مشترک رسیده ‌است.

اکبر حسن بگلو روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اول انقلاب ۲۰۴ روستا که بیشتر در حاشیه شهرها قرار داشتند، دارای برق بودند ولی در حال حاضر به بیش از ٢ هزار و ٨٠٠ روستا برق رسانی شده است.

وی ادامه داد: با این آمار تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از خدمات برق رسانی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف برق در استان، بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار مشترک در سطح استان از برق رایگان استفاده می کنند. 

وی ادامه داد: در راستای  افزایش خدمت رسانی به مشترکان به ازای روزهای همکاری در کاهش مصرف برق در چهار ساعت اوج بار از بخشودگی بهای برق صورت‌حساب بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر ١٣٢ طرح به بهره‌برداری رسید، گفت: احداث شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی به طول ٨١ کیلومتر، توسعه شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی به طول ٢٧٢ کیلومتر و توسعه و احداث ٢ باب ساختمان اداری از جمله‌ طرح‌های دهه فجر امسال است.

حسن بگلو افزود: احداث ۵۵٧ دستگاه پست هوایی و احداث ٢ کیلومتر شبکه روشنایی معابر از دیگر طرح‌های قابل بهره‌برداری شرکت برق در آذربایجان‌غربی است.

وی بیان کرد: ساختمان اداری رودکی با زیربنای یک‌هزار و ٨٩٠ مترمربع و ۶٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در این روز به بهره برداری رسید. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: همچنین در دهه فجر امسال ٢۶ طرح برق رسانی در این استان کلنگ زنی شد.

حسن بگلو ادامه داد: برای این طرح‌ها نیز یک‌هزار و ۵٨٠ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

یک‌هزار و ۲۵۰ مگاوات برق نیز سالانه در استان تولید و تنها یکهزار مگاوات آن در سال مصرف می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha