واکسن کرونا تا پایان امسال به گروه‌های هدف در کرمانشاه تزریق می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به ورود اولین محموله واکسن کرونا به کرمانشاه در روز سه‌شنبه، گفت: واکسن کرونا تا قبل از پایان سال جاری به گروه‌های هدفی که وزارت بهداشت اعلام کرده در استان تزریق می‌شود.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز سه‌شنبه در حاشیه تزریق واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا؛ افزود: این واکسن ابتدا به پرسنل کادر بهداشت و درمان و سپس به تدریج به همه اقشار جامعه تزریق می‌شود.

وی اظهار داشت: براساس پروتکلی که وزارت بهداشت اعلام کرده به تدریج مردم واکسیناسیون خواهند شد و این واکسیناسیون به قطع زنجیره و کاهش چرخش ویروس کمک می‌کند.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی را از سوی مردم خواستار شد و گفت: اولین محموله واکسن کرونا وارد شده استان شده و به تدریج واکسیناسیون را شروع کرده ایم اما شرط اصلی تزریق آن به مردم سالم بودن آنها، نداشتن تب و عدم ابتلا به بیماری کرونا و عوارض آن است که انتظار داریم تا رسیدن محموله‌های بعدی واکسن مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم واکسن را برای گروه‌های هدفی که وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده تا قبل از عید نوروز بزنیم و در سال آینده برای عموم جامعه تزریق کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: امیدواریم تا قبل از سال تعداد قابل قبولی از واکسن دست ما برسد و گروه های هدف که کادر بهداشت درمان و افراد پر ریسک را واکسینه کنیم.

شکیبا افزود: براساس اولویت اولین محموله واکسن کرونا به افرادی که در بخش آی سیو بیمارستان های استان کار می‌کنند تزریق می شود و سپس به سایر گروه های هدف این تزریق انجام خواهد شد.

وی یادآوری کرد کادر بهداشتی درمانی که در ارتباط با کووید ۱۹ کار می کنند حتما واکسینه می شوند و متعاقب آن گروه های پر خطر براساس پروتکل و شرایطی که وزارت بهداشت اعلام کند و واکسن در اختیار ما قرار داده شود واکسن تزریق خواهد شد.

او در مورد وضعیت بیماری کرونا در استان نیز با اشاره به اینکه وضعیت بیماری در استان ثابت است، گفت: البته بیماری با یک شیب خیلی خفیف و ملایمی در حال افزایش است و انتظا رداریم مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را همچنان در دستور کار خود قرار دهند و بی تفاوت نباشند.

وی با اشاره به اینکه امروز ۶۱۰ دوز واکسن کرونا وارد استان شد و برای ۳۰۵ نفر تزریق می‌شود، افزود: این واکسن باید روز صفر تزریق شود و ۲۱ روز بعد یادآور آن نیز تزریق خواهد شد بنابراین واکسیناسیون در ۲ دوز تکمیل می‌ شود.

۱۴۱ بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری است

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شبانه روز گذشته  ۱۲ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۹ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

«مهدی محمدی» تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را ۲ نفر شامل یک نفر در شهرستان کرمانشاه و یک نفر در شهرستان پاوه ذکر کرد.

به گفته او، از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون مجموع جان باختگان به هزار و ۴۶۳ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۵۹ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۱ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها