اجرای طرح اشتغال‌زایی شمیم خدمت در امامزاده روح‌الله الحسنی (ع) تهران

تهران- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شهر تهران اعلام کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و حرکت در مسیر جهش تولید، طرح «شمیم خدمت» با رویکرد توانمدسازی و اشتغال خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت امامزادگان و موقوفات در این ناحیه از شهر تهران اجرا شد.

سید حسین حسینی روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اجرای نیات و کارهای فرهنگی دستورالعمل هایی به ۱۲ امامزاده ناحیه سه که اغلب در موقعیت جغرافیایی مرکز شهر و محدوده بازار تهران قرار دارند ابلاغ کردیم که طرح شمیم خدمت نیز یکی از طرح هایی ابلاغی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی این طرح در امامزاده روح الله الحسنی (ع) در محدوده میدان امام خمینی (ره) برگزار شد.

وی هدف مهم اجرای طرح «شمیم خدمت» را ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد و گفت: در این طرح سه گام مهم و اساسی مد نظر بوده که در گام نخست با بهره گیری از تجربیات کارآفرینان موفق و تعامل با سازمان ها، نهادها، موسسات و گروه هایی که در زمینه آموزش حرفه و صنعت عملکرد مناسب و قابل قبولی دارند، به آموزش متقاضیان کار پرداخته می شود، در گام دوم تلاش می شود با استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و موقوفات مرتبط و همچنین استفاده از ظرفیت خیرین، زمینه کار و درآمد برای کارآموزان مهیا شود و همچنین در گام سوم نیز تلاش می شود با راه اندازی بازارچه های خیریه و فروشگاه های ویژه، محصولات تولید شده توسط جامعه هدف در معرض فروش قرار گیرد. 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شهر تهران ادامه داد: این بازارچه و نمایشگاه که در آستان مقدس امامزاده ابوالحسن الحسنی (ع) برپا شده تا پایان سال ادامه دارد و تلاش داریم که این نمایشگاه را در تعطیلات نوروز نیز داشته باشیم.

همچنین مدیر آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:‌ از آنجایی که تعدادی از خانوارهای جامعه دچار آسیب شغلی و اجتماعی هستند این آستان مقدس با توجه به دغدغه مندی مسئولین مجموعه سازمان اوقاف اقدام به شناسایی افرادی کرده که اگر حمایت شوند عرصه کاری بالایی دارند و چه بسا هرکدام آن ها تبدیل به کارآفرین شوند.

حجت الاسلام حجر رسولی افزود: در راستای این حمایت مشاوره شغلی، استفاده از کلاس های آموزشی و فراهم آوری بستر مناسبی جهت ارائه محصولات این بزرگواران انجام شده است.

به گفته وی، از طرفی با روستاییانی در ارتباط هستیم که متاسفانه به واسطه حضور دلال هایی کالاهای خود را با هزاران واسطه عرضه می کنند که این خود باعث ایجاد حباب عرضه و تقاضا شده که هدف اصلی این طرح خدمت به زنان سرپرست خانوار، اقشار آسیب پذیر جامعه و از بین بردن حباب ها باشند.

مدیر آستان امامزاده روح الله الحسنی خاطرنشان کرد:‌ نمایشگاه شمیم خدمت در حدود ۲۰ غرفه محصولاتی همچون گیاهان دارویی، صنایع دستی، خوراکی و سایر محصولات جهت فروش به مردم عرضه می شود و همچنین اپلیکیشنی برای عرضه اینترنتی در نظر گرفته شده است.

وی به شهروندان توصیه کرد به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی از طریق شماره تلفن ۰۹۰۲۷۸۶۸۵۵۰ و همچنین اپلیکیشن rozatolhasan.group  اقدام به خرید محصولات کنند.

به گزارش ایرنا، آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی (ع) تهران در مجاورت میدان امام خمینی (ره) واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها