صالحی: برگزاری جشنواره در شرایط کرونا نشان از زنده بودن هنر است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به برگزاری جشنواره در شرایط کرونا گفت: جشنواره فجر ویترین عرضه تولیدات فرهنگی و هنری است برای اینکه اهالی هنر احساس کنند که هنر آنها در معرض نمایش و دیده شدن قرار می‌گیرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از خانه ملت، سید عباس صالحی درخصوص برگزاری جشنواره فجر در شرایط کرونا اظهار کرد: با شیوع کرونا و تعطیلی سینماها و هنرهای نمایشی در یک سال اخیر شاهد رکود جدی در حوزه آثار نمایشی و سینمایی بودیم، برگزاری جشنواره در این شرایط نشان از زنده بودن هنر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برگزاری جشنواره فجر در شرایطی که هنوز مشخص نیست تا چه زمانی کرونا ماندگار خواهد بود نشان داد که می‌توانیم محصولات فرهنگی و هنری را تولید کنیم و تا حدودی هم به نمایش آنها امیدوار باشیم، تا زمانی که محصولات هنری در معرض نمایش گذاشته نشود انگیزه هنرمندان برای تولید آثار هنری کاهش پیدا خواهد کرد.

جشنواره ویترینی برای عرضه هنر است

صالحی یادآور شد: جشنواره امسال با حضور ۱۰۰ اثر در حوزه نمایشی به صورت مجازی و صحنه‌ای و ۶۰ اثر در حوزه سینما در حال برگزاری است.

وی افزود: اگر این آثار به صورت راکد و ساکن باقی می‌ماند؛ عملا جریان تولید در حوزه فرهنگ و هنر برای سال آینده را هم دچار وقفه می‌کرد، جشنواره فجر ویترین عرضه تولیدات فرهنگی و هنری است برای اینکه اهالی هنر احساس کنند که هنر آنها در معرض نمایش و دیده شدن قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: این جشنواره در شرایط کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است به فرض مثال سینماها با ظرفیت ۳۰ درصد، تجمعات افتتاحیه لغو شده و اختتامیه فجر در حد حضور نامزدها خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =