خط قرمزی برای احقاق حق الناس وجود ندارد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان قضایی نیروی‌های مسلح کردستان با بیان اینکه حفظ اسرار، عدم صدمه به منزلت و اقتدار جایگاه نیروهای مسلح و احقاق حق الناس سه شاخصه مهم دادرسی نظامی است، گفت: هیچ خط قرمزی برای احقاق حق الناس وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، مجتبی بزرگی عصر سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی حوزه سقز و بانه ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: جایگاه قضا و قضاوت در فقه اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست و بسیاری از فقه ها معتقدند قضا از ارکان مهم حاکمیت است زیرا هدف حاکمیت اسلامی علاوه بر امنیت و عدالت، احقاق حق مظلوم و دفاع از مظلوم است.

وی با بیان اینکه جایگاه دستگاه قضا بسیار با ارزش و مهم است، افزود: جایگاه قضاوت، جایگاه خطیری است و قضات هم در معرض خطر هستند ولی قاضی اسلامی هیچ وقت اهل طمع، خشم و اهل جعل و عصانیت نیست چون قاضی اسلامی در قضاوت، علیم، اگاه و صبور است.

وی به فعالیت قصات در سیستم نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: نقش آفرینی در این مجموعه علاوه بر اهمیت و خطیر بودن یک اهمیت خاصی دارد که آن هم  سرعت در اطاله دادسری و درایت در رسیدگی است.

بزرگی به دسیسه های دشمنان در این ایام خاص اشاره و اضافه کرد: دشمنان علیه حاکمیت اسلامی ما نشانه می روند و هیچ تفاوت و خط قرمزی هم برایشان ندارد چون قصد تضعیف حاکمیت و اذهان عمومی را دارند ولی هر بار با اتحاد و همبستگی ملت ایران روبرو می شوند و در نتیجه تمام این دسیسه ها خنثی می شود.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح به حاکمیت اقتدار می بخشد، یادآور شد: دشمنان با مانورهای رسانه ای می خواهند توانمندی ما را زیر سوال ببرند زیرا خصوصیات آنها دوگانگی و دسیسه است بنابراین وظیفه خطیر دستگاه قضا شناسایی افراد قانون گریز و مبارزه با فساد است تا به این وسیله منافقین و دشمنان از هیچ مسئله برای خودنمایی استفاده نکنند.

رییس سازمان قضایی نیروی های مسلح کردستان با تاکید بر مبارزه با فساد، افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح باید با اقتدار و با حکمت به این وظیفه اصلی ادامه دهد.

فرماندار ویژه سقز  نیز در این مراسم اظهار داشت: ماهیت کاری و تسلط بر موضوع و حفظ و شان جایگاه نیروهای مسلح مهم است و یکی از مهمترین وظایف این مجموعه حفاظت و حراست از نیروهای نظامی و انتظامی است چون ما برای برقراری امنیت این مرز و بوم مدین آنها هستیم.

کامیل کریمیان با بیان اینکه سازمان قضایی کشور یکی از ارگان های خوش نام و عملکرد بسیار مفیدی در حراست از این مجوعه دارد، افزود: یکی از مهمترین مسایل در این ارتباط حفظ شان و منزلت نیروی در حال خدمت گذاری است، بنابراین باید حفاظت و حراست از این نیروها مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه سقز با ۳۲ کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان کار دادسرای نظامی را در شرایط ویژه قرار داده است، اضافه کرد: قسمی که خوردیم برای خدمت به جمهوری اسلامی را سرلوحه کار قرار دهیم چون خدمت صادقانه به مردم تعهد به شهداست و باید به نحوه احسن وظایف را انجام دهیم تا شرمنده شهیدان نشویم. 

مبارزه با فساد با جدیت دنبال می شود

رییس دادگستری سقز هم گفت: دادگستری شهرستان سقز ارتباط خوبی با دادستان نظامی حوزه سقز و بانه دارد و آماده تعامل و هماهنگی های لازم برای مبارزه با هرگونه فساد است.

کیوان جهانی افزود: حفاظت‌ها و فرماندان نظامی و انتظامی باید برای مبارزه با فساد در راستای گام دوم انقلاب، با دادسرای نظامی سقز و بانه همکاری خوبی داشته باشند تا به آنچه که مبارزه با فساد است به نتایج خوبی برسیم.

در این مراسم، با حضور رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، دادستان نظامی کردستان، فرماندار ویژه سقز، امام جمعه و نیروهای نظامی و انتظامی، سهراب شفاعی بعنوان دادستان نظامی حوزه سقز و بانه معرفی شد و از زحمات پنج ساله سجاد عباسی تقدیر شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها