افتتاح کارگاه تولید البسه بیمارستانی و ۲ طرح برق رسانی در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - در نهمین روز از دهه مبارک فجر یک کارگاه تولید البسه بیمارستانی در سلسله با توان تولید ۲۵۰ هزار دست لباس بیمارستانی در سال و ۲ طرح برق رسانی در دلفان با حضور جمعی از مسوولان شهرستانی افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا، یوسف مرادی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از این طرح، با بیان اینکه برای بهره برداری از این واحد تولیدی مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: این واحد برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است و روزانه ۸۰۰ دست لباس بیمارستانی با مرغوب ترین پارچه در این کارگاه تولید می شود. 

یوسف مرادی با اشاره به بهره برداری از یک واحد تولید نایلکس نیز، افزود: برای این واحد تولیدی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تمان اعتبار توسط بخش خصوصی صرف شده و توانسته است برای هفت نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال نماید و توان تولید سالانه ۲۵ تن نایلکس را دارد.

بهره برداری از ۲ طرح برق رسانی در دلفان

رییس امور توزیع برق شهرستان دلفان روز  سه شنبه  در حاشیه بهره برداری از این طرح به خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرا و بهره برداری رسیدن این طرح ها ۱۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
فخرالدین حسن پوریان، با بهره برداری از این طرح ها مشکل دیرینه قطعی برق ۲ روستای کاظم آباد و شهن آباد دلفان حل می شود، بیان کرد: این طرح که اصلاح و بهینه سازی شبکه برق رروستای کاظم آباد و شهن آباد دلفان بوده با هدف بهبود کیفیت ولتاژ برق این روستا و رفع حریم  آن اجرا شده است .
وی بیان کرد: طرح تامین روشنایی معابر بلوار شهید سردار قاسم سلیمانی دلفان به ارزش پیش  هفت میلیارد ریال هزینه شده است.
این مراسم با حضور امام جمعه نورآباد، فرماندار دلفان  و جمعی از مسوولان این شهرستان برگزارشد.
شهرستان دلفان با ۱۵۰هزار نفر جمعیت و ۴۴۴ روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.

۱۱ روستای بخش ذلقی الیگودرز تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار گرفت 

بخشدار بخش ذلقی الیگودرز روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح ها گفت: با راه اندازی ایستگاه فرستنده دیجیتال در روستاهای پرچل و دستگرد با اعتباری بیش از چهار میلیارد ریال روستاهای پرچل، آب کاسه، امام زاده ،دره چین، چلان، دستگرد، دهنو،بیشه،ایرمان،دره اشکفت و چارکی تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار گرفتند و از این پس می توانند ۲۲ کانال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت کنند.
مجتبی پارسا نسب افزود: جمعیت ۸۰۰ نفر در این روستاها از پوشش شبکه دیجیتال بهره مند شدند.

 تاکنون بیش از ۵۰ روستا از توابع بخش ذلقی تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار گرفته است.

بخش ذلقی یکی از بخش‌های شهرستان الیگودرز در استان لرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها