تمهیدات ویژه ترافیکی آیین بزرگداشت ۲۲ بهمن در همدان

همدان - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از اعمال تمهیدات ویژه ترافیکی با هدف برگزاری هرچه باشکوهتر رژه خودرویی و موتوری آیین بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن در همدان خبر داد.

سرهنگ «علی فکری» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه برگزاری آیین بزرگداشت ۲۲ بهمن به صورت خودرویی و موتوری است، به همین منظور تمهیداتی برای برگزاری باشکوه این مراسم و ممنوعیت توقف خودروها در معابر و مسیرهای برگزاری مراسم اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا به صورت رژه خودرویی و موتوری برگزار و هیچ گونه تجمعی در مراسم نداریم، اظهار داشت: برهمین اساس توقف خودرو در مسیرهای انجام رژه خودرویی از صبح فردا تا پایان مراسم ممنوع است.

رییس پلیس راهور استان همدان افزود: مسیر انجام رژه خودرویی و موتوری در آیین ۲۲ بهمن شهر همدان از میدان بعثت به سمت میدان جهاد، میدان آرامگاه بوعلی، بلوار خواجه رشید از روی پل به سمت بلوار کاشانی و در انتها میدان امام زاده عبدالله است که برهمین اساس توقف خودروها در زمان برگزاری این مراسم در حاشیه این معابر در طول مسیر ممنوع است.

سرهنگ فکری گفت: همچنین رژه نمادین موتوری(موتورسیکلت ها) نیز در مسیر میدان آرامگاه بوعلی به سمت میدان امام خمینی(ره) انجام می شود که توقف خودروها در حاشیه این مسیر نیز در زمان برگزاری مراسم ممنوع است.

به گفته وی، مسیر حرکت دوچرخه سواران شهر همدان برای بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن، میدان هگمتانه تا میدان امام خمینی (ره) تعیین شده که تمهیدات ویژه ترافیکی نیز در طول برگزاری مراسم دراین مسیر اعمال می شود.

درهمین ارتباط، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همدان نیز با اشاره به اینکه در آیین ۲۲ بهمن امسال هیچ گونه تجمعی برگزار نمی شود، گفت: آیین بزرگداشت چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این استان به صورت همزمان با سراسرکشور در قالب رژه خودرویی و موتوری برگزار می‌شود.

حجت الاسلام «سیدحسن فاضلیان» در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه امسال هیچ فراخوانی برای برگزاری راهپیمایی و تجمع در سطح کشور و استان داده نمی‌شود، افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده و ابلاغ ستاد ملی کرونا، آیین ویژه بزرگداشت ۲۲ بهمن امسال به صورت رژه خودرویی و موتوری برگزار می شود و هیچ برنامه ای برای راهپیمایی مردمی و تجمع در سطح شهرها و روستاهای استان همدان نداریم.

وی اظهار داشت: برهمین اساس آیین ویژه بزرگداشت ۲۲ بهمن شهر همدان از ساعت ۱۰ صبح و  در قالب رژه خودرویی از میدان بعثت به سمت میدان آرامگاه بوعلی و سپس امامزاده عبدالله برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: رژه موتوری و رژه دوچرخه سواران نیز به صورت همزمان در پیاده راه های بوعلی و اکباتان شهر همدان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان نیز در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا آیین بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن به صورت رژه موتوری و خودرویی برگزار می‌شود، گفت: برگزاری هرگونه تجمع و راهپیمایی خارج از دستورالعمل یاد شده وجاهت قانونی ندارد.

«سیدسعید شاهرخی» افزود: با وجود اینکه ۲۲ بهمن یکی از بزرگترین رویدادهای کشورمان به شمار می رود اما بزرگداشت این آیین به خاطر حفظ بهداشت و سلامت عمومی جامعه بدون برگزاری هرگونه تجمع و راهپیمایی و به صورت موتوری و خودرویی صورت می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =