۷۴ درصد از مشمولان سهام عدالت در کرمان نام نویسی کردند

کرمان - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: اواخر آبان سال جاری چهار درصد از مشمولان سهام عدالت در این استان ثبت نام کرده بودند که در حرکتی استثنایی در کمتر از ۲ ماه این آمار به ۷۴ درصد رسید و کرمان رتبه اول کشور را در این بخش کسب کرد.

به گزارش ایرنا، حمید شیخ اسدی روز سه شنبه در نشست خبری ضمن تبریک دهه فجر با بیان اینکه از یک میلیون ۹۳۰ هزار نفر مشمولین سهام عدالت ۵۳۹ هزار نفر روش مستقیم و یک میلیون آنها روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند که از همکاری مردم در این زمینه تشکر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید در این برهه حساس انقلاب را همراهی کنیم و تک تک وظایفمان را در مسیر آرمان های انقلاب و فرمایشات رهبری پیش ببریم اظهار داشت: اداره کل امور اقتصادی یکی از مهمترین دستگاه های موثر در اجرای سیاست های اقتصادی است که وظیفه مهم جذب و راهبردی سرمایه گذاری استان ها را برعهده دارد.

این مسئول تصریح کرد: تولید ناخالص داخلی در سال گذشته ۱۰۲ هزار میلیارد تومان و سهم ارزش افزوده در بخش کشاورزی ۱۸ درصد، صنعت ۳۹ درصد و خدمات ۴۳ درصد؛ نرخ تورم ۲۳ درصد و سهم اشتغال در بخش کشاورزی ، صنعت و خدمات به ترتیب ۶۹.۹، ۲۵ و ۳۷ درصد بوده است.

وی با اشاره به تشکیل پنجره واحد اذعان کرد: یکی از وظایفی که در استان کرمان داشتیم جلسات خدمات سرمایه گذاری بود که از سال ۹۳ هر سه شنبه برگزار و چالش های مسیر تولید و اشتغال را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: مردم اعتماد کردند و پنجره واحد فیزیکی را در دی ماه ۹۶ برگزار کردیم و جلسات ما تا مرداد ۹۸ ادامه داشت، سپس جلسات به ۲ هفته ای یکبار با حضور استاندار و مدیران دستگاه ها برگزار می شد؛ فعالین اقتصادی شرکت می‌کردند و مشکل را با عالی ترین نماینده دولت برگزار می کردیم.

شیخ اسدی با بیان اینکه صدور مجوزها از یک ونیم سال به ۵۵ روز رسید یادآور شد: پس از مدتی تصمیم بر آن شد که پنجره واحد فیزیکی کنار گذاشته و پنجره واحد الکترونیکی ایجاد شود اما کماکان تقاضا بر آن است که پنجره واحد فیزیکی برگزار شود زیرا دسترسی به مدیران دشوار است. 

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که برای پنجره واحد در نظر گرفتیم، شناسایی مشکلات و بررسی پنجره واحد بود همچنین در همین راستا پنجره واحد کشورها و استان های دیگر را بررسی کردیم.

مدیرکل دارایی استان بیان کرد: تدوین مدل مفهومی، جمع آوری اطلاعات، تدوین فایل های راهنما، بررسی و پایش قوانین دستگاه ها از دیگر اقدامات در این زمینه بود.

وی با اشاره به اینکه اخذ استعلامات از چند ماه به دوهفته رسید، تصریح کرد: امسال سامانه پنجره الکترونیکی آغاز شد استعلامات و مجوز های نظام مهندسی کشاورزی، صنعت و معدن، مجوز های مربوطه میراث فرهنگی از طریق این سامانه صادر می شد.

شیخ اسدی یادآور شد: زیرساخت پنجره واحد کرمان به طور کامل ایجاد شده، ۲۰ درصد ایجاد و ۸۰ درصد آن کمک و همکاری دستگاه های دیگر را می طلبد و همچنین برای گسترش استفاده و بهره وری از سامانه آموزش هایی برای کاربران گذاشتیم.

به‌گفته ی وی، پایش اشتغال و بررسی سازمان ها با بیش از ۱۸ هزار برش آماری انجام می شود.

وی با بیان اینکه تهیه اطلس سرمایه گذاری یکی از برنامه مهم سازمان دارایی است گفت: هدف اطلس سرمایه گذاری نقشه کامل از بنگاه های تولیدی و اقتصادی و پتانسیل های اقتصادی است که بکار گیری GRS مهمترین ویژگی آن است. 

وی اظهار کرد: در اجرای طرح پایش محیط کسب و کار که در آذر برگزار شد، یک کارگروه تخصصی تشکیل شد و طی ۳۰ ساعت کار کارشناسی منجر به پیشنهادات عملی شده که وضعیت ما بالاتر از شاخص میانگین کسب و کار رسید.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت بیان کرد: در ۲۰ اسفند مراسم انتخابات برگزار خواهد شد و کسانی که تمایل دارند عضو هیات مدیره شوند می‌توانند در این زمینه اقدام نمایند که تاکنون ۶۲ نفر ثبت نام کردند.

شیخ اسدی خاطرنشان کرد: این شرکت یکی از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری است که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه دارد که ۳۰ درصد این سرمایه می‌تواند در شرکت ها سرمایه گذاری شود.

این مسئول بیان کرد: سال گذشته حقوق دستگاه های اجرایی چهار هزار ۷۰۰ میلیارد تومان بود که همچنین هزار میلیارد مازاد درآمد داشتیم.

وی افزود: عملکرد ۱۰ ماهه پنج هزار میلیارد است که مبلغ مصوب استان ۶ هزار میلیارد بوده است با این تفاسیر  در رتبه های اول دوم کشوری هستیم  همچنین جذب اسناد خزانه ۱۰۰ درصد و سهمیه اسناد خزانه ۶۸۳ میلیارد است.

مدیرکل دارایی استان تصریح کرد: اعتبارات هزینه ای سایر ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت الکترونیکی بود که پرداخت شده و خزانه داری الکترونیک ما جز موفق ترین پروژه ها بوده است؛ برای جبران کسری، املاک هزینه بر و مازاد را به فروش خواهیم رساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها