موسسات خیریه خلخال بیش از ۵۰ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: امسال ۵۰ میلیارد ریال از سوی موسسات خیریه و خیرین به نیازمندان این شهرستان کمک شد.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز چهارشنبه در آیین اهدای جهیزیه بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌های خلخال به نوعرسان تحت حمایت این موسسه افزود: کمک‌های نقدی و غیرنقدی موسسات خیریه و خیرین به حل مشکلات مالی و معیشتی خانوارهای نیازمند مالی کمک می‌کند.

او گفت: تشکل‌های غیردولتی مردم‌نهاد و موسسه‌های خیریه این شهرستان در تمام عرصه‌های کمک به نیازمندان و حمایت مالی از افراد بی‌بضاعت بویژه فراهم کردن زمینه ازدواج آسان جوانان پیشتاز و سرآمد هستند.

وی اظهارکرد: علاوه بر پوشش خانواده‌های نیازمند از سوی ۲ نهاد حمایتی کمیته امداد امام و بهزیستی در حال حاضر ۳۰۰ خانوار این شهرستان از حمایت‌های مالی تشکل غیردولتی و خیریه آبشار عاطفه‌ها بهره‌مند هستند.

او با اشاره به اینکه مشکل بسیاری از خانواده‌های کم‌درآمد قرار گرفتن در معرض آسیب‌های اجتماعی و بیماری‌های روحی و روانی است، افزود: تشکل‌های غیردولتی مردم‌نهاد با استفاده از ظرفیت خیرین توانسته‌اند در کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌های محروم مطلوب ظاهر شوند.

فرماندار خلخال گفت: کمک مالی بیش از ۱۶ میلیارد ریالی موسسه خیریه عاشورای بخش شاهرود ، کمک ۳۱ میلیارد ریالی موسسه آبشار عاطفه‌ها ، کمک‌های قابل توجه سایر موسسات خیریه و همچنین کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی مردم خیر این شهرستان به آزادی زندانیان مالی ، تهیه و توزیع هزاران بسته معیشتی و کمک مومنانه ، تهیه امکانات کمک آموزش تحصیلی و افزایش میزان مشارکت‌های مالی با کمیته امداد امام حاکی از اهمیت موضوع است.

بابایی با بیان اینکه وضعیت فعلی کرونا در جامعه حاکی از نامشخص بودن زمان ریشه‌کنی قطعی آن است، اظهارکرد: با توجه به این شرایط ، پیشگیری از آسیب و کمک به خانوارهای محروم از سوی نهادهای دست‌اندرکار و موسسات خیریه همچنان ادامه خواهد داشت.

حمیده پالیزوان ، مسئول دفتر نمایندگی بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها در خلخال نیز گفت: این بنیاد در طول سال  ۱۵ مورد جهیزیه نوعروسان خانوارهای نیازمند خلخالی را تهیه کرده و امروز نیز هفت مورد جهیزیه از سوی این سازمان تهیه شده و راهی خانه‌های نوعروسان زیرپوشش موسسه آبشار عاطفه‌های خلخال  شد.

او افزود: این موسسه امسال اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد  و ۶۶۰ میلیون ریال برای تامین نیاز خانوارهای آسیب‌پذیر در شرایط کرونایی هزینه کرد.

وی گفت: کمک‌های مالی این موسسه در سال جاری شامل تهیه و توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی در بین نیازمندان ، جهیزیه نوعروسان غیر تحت پوشش نهادهای حمایتی ، لوازم تحریر و تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند ، پوشاک ، وسایل گرمایشی ، گوشت قربانی ، میوه و شیرینی شب یلدا، هزینه‌های درمانی ، لوازم خانگی و تهیه و توزیع هدایای نقدی است.

مسئول دفتر نمایندگی بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های خلخال بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در منطقه بیش از یک هزار بسته غذایی و حمایتی توسط این موسسه تهیه و در بین نیازمندان آسیب‌دیده و یا در معرض آسیب کرونا توزیع شده است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha