رییس اندیشکده پاکستانی: انقلاب اسلامی ایران الهام بخش جهانیان است

اسلام‌آباد - ایرنا - رییس اندیشکده پاکستانی «مطالعات صلح و سیاست خارجی» انقلاب اسلامی ایران را منبع الهام برای مردم کشورش دانست و گفت: این انقلاب یک حرکت بومی و بدون پشتوانه خارجی بود که نقشه راه را برای دیگر ملت‌ها جهان برای نیل به اهداف و آرمان‌های خود از طریق مقاومت و مبارزه تعیین کرد.

خانم «فرحت آصف» روز چهارشنبه در یک گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران یک حرکت بومی و خواست ملتی بود که از داخل هدایت شد و هرگز با پشتوانه خارجی همراه نبود و این انقلاب نقشه راه را برای دیگر ملت‌ها جهان برای نیل به اهداف و آرمان‌های خود از طریق مقاومت و مبارزه تعیین کرد.
وی ایران را بهترین همسایه و کشور دوست و برادر پاکستان و انقلاب اسلامی ملت آن را نیز مورد احترام همه مردم پاکستان دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران نشان داد که ملت‌ها چگونه با مقاومت و مبارزه می‌توانند به اهداف خود برسند، همانطور که مردم ایران توانستند از این حرکت داخلی و بدون حمایت از خارج، انقلاب را به پیروزی برسانند.

این پژوهشگر مطالعات راهبردی حوزه جنوب آسیا افزود: تحقق اهداف انقلاب و یا هرگونه تغییر و تحول از طریق قیام مردمی در کشورها کار آسانی نیست، اما انقلاب اسلامی ایران پس از پیروزی و با سپری شدن ۴۲ سال از این رویداد مهم تاریخی همچنان به شکوفایی خود ادامه می‌دهد و این یک موفقیت بزرگ برای ایران به حساب می‌آید.

فرحت آصف گفت: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به لحاظ راهبردی و منطقه‌ای در جایگاه قدرتمندی قرار گرفت. دولت‌های پایدار در تهران، کشور را از نظر اقتصادی قوی و قابل اعتماد می‌کنند و این همان چیزی است که ما امروز در جمهوری اسلامی ایران مشاهده می‌کنیم.

وی قیام مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) را تحسین برانگیز توصیف کرد و افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در معنای واقعی، رهبری بابصریت بود که از اعماق وجود مورد اطمینان و اعتماد ملت این کشور بوده و هست.

وی معتقد است که چشم‌انداز امام خمینی (ره) و اعتماد ملت ایران نقشه راه را برای قیام و تحول در کشور ایجاد کرد و در پایان منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد. شخصیت امام (ره) و آموزه‌های ایشان باعث تقویت و انسجام مردم ایران است و حتی امروز که بنیانگذار انقلاب در میان مردم خود نیست آموزه‌های ایشان همواره راهگشای کشور و تقویت بیشتر آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

رییس اندیشکده مطالعات صلح و سیاست خارجی در پاکستان گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها و چالش‌های جهانی، در تمامی زمینه‌ها پیشرفت کرده و از هیچ تلاشی برای حفاظت از وحدت ملی فروگزار نکرده است، وحدتی که عامل اصلی امنیت داخلی آنان نیز می‌باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =