صالحی‌امیری: ۵۰ میلیارد تومان بودجه پشتیبانی در سال آینده نیاز داریم

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: ۳۰ میلیارد تومان کمک مالی مستقیم، پشتیبانی از رویدادها و پرداخت هزینه‌های جاری فدراسیون‌ها از جمله اقدامات کمیته ملی المپیک در سال ۹۹ بود. حداقل ۵۰ میلیارد تومان برای رویدادهای سال آینده به بودجه پشتیبانی نیاز داریم.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» روز سه‌شنبه در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت: با همه سختی‌هایی که ملت در دوران کرونا دارد باید دهه فجر را تبریک گفت و دستاوردهای انقلاب را مرور کرد. ما واقعا قبل از انقلاب جایگاه جدی در ورزش قهرمانی نداشتیم. از نظر زیرساختی بعد از انقلاب بیش از صد درصد توسعه داشتیم.

وی افزود: با مصوبه دولت و مجلس با مالیات ۲۷ صدم درصد از ارزش افزوده، فضای ورزشی افزایش یافت. مهمترین اتفاق این است که دوشادوش مردان، زنان هم رشد کردند. نسل جدیدی در مردان و زنان ظهور کردند که مدعی قهرمانی هستند.

رییس کمیته ملی المپیک در خصوص بازدید از فدراسیون‌های ورزشی، گفت: در آستانه المپیک هستیم و موتور ورزش در شرایط کرونایی در حال حرکت است. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان، کنار فدراسیون‌ها هستیم و همه ورزش ایران الان درگیر تمرین هستند. هر روز که به المپیک نزدیک می‌شویم فشار به فدراسیون‌ها برای آمادگی جهت المپیک بیشتر می‌شود.

صالحی‌امیری در پاسخ به این مطلب که برخی ورزشکاران و مسئولان فدراسیون‌ها از حضور و سرکشی او از اردوهای تیم ملی، گله‌مند هستند،  خاطرنشان کرد: بعید است دوستان این حرف را بزنند. از زمانی که کار را شروع کردیم هر هفته در یک فدراسیون بودیم. می‌خواهیم از نزدیک در جریان مشکلات قرار بگیریم و کمک کنیم. هم وزیر ورزش و هم کمیته ملی المپیک دائم با فدراسیون‌ها جلسه داریم.

وی همچنین تصریح کرد: چیزی به نام چانه‌زنی در بودجه نداریم و توزیع بودجه براساس شاخص‌هاست. کل تخصیص‌ها در چارچوب‌ تعریف شده روی سایت قرار می‌گیرد و حتی یک مورد اعتراض در مورد بودجه نداشتیم. البته فدراسیون کشتی ۲۰ برابر هاکی و گلف بودجه می‌گیرد اما این بودجه به خاطر فعالیت‌ها، برنامه‌ها و همین طور با کارشناسی خبرگان صورت می‌گیرد. علاوه بر هیات اجرایی، برای تعریف شاخص‌ها و توزیع بودجه در سال ۱۴۰۰ روسای فدراسیون‌ها را دعوت کردم. شفاف عمل می‌کنیم و آنچه انجام می‌دهیم روی سایت قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص بودجه یادآور شد: ۳۰ میلیارد تومان کمک مالی مستقیم، پشتیبانی از رویدادها و پرداخت هزینه‌های جاری فدراسیون‌ها از جمله اقدامات کمیته ملی المپیک در سال ۹۹ بوده است. حداقل ۵۰ میلیارد تومان برای رویدادهای سال آینده به بودجه پشتیبانی نیاز داریم.  

صالحی‌امیری خاطرنشان کرد: نمی‌گویم مشکل بودجه نداریم اما هم کمیته ملی المپیک و هم وزارت تلاش می‌کنیم این مشکل کمتر شود. دولت در همین شرایط سخت کنار ما بوده و حدود ۷۶ درصد بودجه را تخصیص داده اما آیا کافیست؟ پاسخ منفی است.  باید از مسیرهای دیگر این منابع تامین شود. آنچه امروز اهمیت دارد اینکه بتوانیم سال ۱۴۰۰ کام ملت را شاد کنیم و لبخند را بر لبان مردم ببینیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر دولت می‌توانیم باز هم شما را در کمیته ببینیم یا خیر، گفت: برای ماندن در این صندلی هیچ تلاشی نخواهم کرد همان طور که برای آمدن تلاش نکردم، بنابراین به شرایط زمانی دی و بهمن ۱۴۰۰ بستگی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha