۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84223672
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرستان خدابنده صاحب زورخانه شد

زنجان - ایرنا - نخستین زورخانه شهرستان خدابنده روز دوشنبه /۲۷ بهمن ماه/ با حضور مسوؤلان استانی، به بهره برداری رسید.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان روز دوشنبه با افتتاح زورخانه با حضور استاندار زنجان و امام جمعه این شهرستان، گفت: این زورخانه به مساحت قریب ۳۷۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال (یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) احداث شده است.

محمد علی حمزه پور، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و با بیان اینکه با افتتاح این زورخانه، ورزش های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در این شهرستان جانی دوباره خواهد گرفت اظهار داشت: تعالی توامان جسم و روح در بستر یک ورزش و اقتدا به مولای متقیان امیرمؤمنان حضرت علی (ع) و ترویج و تبلیغ دین اسلام در این عرصه پر رمز و راز پهلوانی گنجانده شده و قابلیت عرضه جهانی دارد.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان نیز گفت: افتتاح و بهره برداری از این زورخانه به حتم موجب رونق بخشی این رشته ورزشی در شهرستان خدابنده خواهد بود و علاقه مندان بسیاری را به سوی خود جلب و جذب خواهد کرد.

محمود میرزایی با بیان اینکه این زورخانه با اعتبارات ملی و استانی احداث شده است، افزود: این هیات با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نسبت به تجهیز همچنین تامین مربی و ارایه آموزش های لازم و انتصاب رییس هیات، اقدام خواهد کرد.

وی به تعداد زورخانه های این استان اشاره کرد و اظهار داشت: این استان دارای هشت باب زورخانه است که سه باب از آنها (حیدریان، ذوالفقار و شریعت) در شهرستان زنجان و سه باب در ابهر (شهرهای ابهر، هیدج و صائین قلعه) قرار دارند و هر یک از شهرستان‌های خرمدره و سلطانیه نیز از وجود یک باشگاه بهره مند هستند.   

میرزایی افزود: زورخانه ذوالفقار، دولتی بوده و زورخانه های حیدریان و شریعت نیز متعلق به بخش خصوصی است و تا به امروز نیز پهلوانان و قهرمانان صاحب نام زیادی را در دامن خود تربیت و پرورش داده اند.

وی تصریح کرد: این هیات در صورت اعلام آمادگی و تامین محل مناسب از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان های تابعه، نسبت به تجهیز و تامین مربی به منظور ارایه آموزش‌های لازم، اقدام خواهد کرد.  

به گزارش ایرنا، زورخانه مرحوم حاج محمد تقی شریعت واقع در بازار بالا و خاتم الانبیا، نیز در شهر زنجان فعال بودند که به ترتیب در دوران رژیم طاغوت و دهه ۶۰ برچیده شدند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها