وزارت اطلاعات در مبارزه با قاچاق به صورت سیستماتیک اقدام می‌کند

قم - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت که این وزارتخانه در مبارزه با قاچاق ‌کالا روش سنتی را به کار نمی‌گیرد بلکه به صورت نظام‌مند عمل نموده و مجموعه سامانه‌هایی را تعریف کرده که کالایی که از مبادی رسمی وارد کشور می شود تا مقصد به لحاظ قانونی یا غیرقانونی بودن آنها قابل شناسایی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در حاشیه آیین بهره برداری از چند طرح صنعتی در شهرک شکوهیه قم در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام های وزارتخانه متبوعش برای مبارزه با قاچاق افزود: کالاهایی که وارد کشور می شوند حتی زمانی که دست مصرف کننده نیز برسند در صورتی که قاچاق باشند قابل شناسایی و دسترسی هستند.

وی طرح رجیستری تلفن همراه را مورد توجه قرار داد و گفت: این طرح که با همکاری مشترک وزارتخانه های اطلاعات و همچنین ارتباطات و فن آوری اطلاعات فعال شده دیگر امکان قاچاق تلفن همراه به کشور را سلب کرده است.

وزیر اطلاعات در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات برای سایر کالاها نیز در حال طراحی نرم افزارها و سامانه هایی است که با فعال شدن آنها ما را از کارکردهای پلیسی و سنتی بی نیاز می کند و امکان اشراف و کنترل هوشمند را در زمینه کالای قاچاق می دهد.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود با تمجید از تلاش های همه جانبه صنعتگران، مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رونق بخشیدن به امر تولید در شرایط سخت و دشوار تحریم گفت: انسان وقتی حاصل تلاش این صنعتگران را می بیند و پشت این همت نیز اراده مدیران سخت کوش کشور را مشاهده می کند به نحوی که هر هفته یک کارخانه فعال می شود و یک خط تولید راه می افتاد و جمعی از جوانان مشغول به کار می شوند بسیار خوشحال و امیدوار می شود چرا که همیشه امید به توان، خلاقیت و ابتکار مردان و زنان ایرانی داشتیم و اکنون اینجا به چشم می بینیم و بر این باورمان صحه می گذارد.

وی با قدردانی از تلاش استاندار و مسوولان استان قم در این خصوص، بیان کرد: صنعتگران کشور در این شرایط سخت تحریم یاس و ناامیدی را به دل راه ندادند و با یک دنیا امید و با سختی ها و فراز و نشیب های کار مبارزه کردند و با ناملایمات نیز سازگاری کردند و بردباری به خرج دادند و خطوط را به تولید رساندند.

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با سفر به قم در مراسم بازدید از شهرک های صنعتی قم و افتتاح سه واحد صنعتی با اشتغالزایی ۲۰۰ تن با حضور معاون امور صنایع وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،‌ استاندار و سایر مسئولان استانی شرکت کرد.

علوی همچنین در مراسم رونمایی از کتاب ۲ جلدی فعالیت‌ها و مبارزات انقلابی آیت الله ناصر مکارم شیرازی به روایت اسناد ساواک، در مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) قم سخنرانی کرد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =