۸ طرح دهه فجر با حضور استاندار اصفهان در کاشان بهره‌برداری شد

کاشان - ایرنا - هشت طرح فرهنگی، بهداشتی و عمران شهری دهه فجر با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۱۷۹ میلیون تومان روز سه‌شنبه با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان در کاشان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، شهردار کاشان در آیین بهره‌برداری از سه طرح عمرانی شهری و فرهنگی گفت: برای اجرای این طرح‌ها ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از اعتبارهای شهرداری هزینه شد.

سعید ابریشمی‌راد، ساخت میدان کتاب را به‌ عنوان نخستین میدان ورودی شهر در بلوار امام‌ رضا (ع) از اهمیت بالایی برخوردار دانست و افزود:  مساحت این میدان هفت هزار و ۷۰۰ مترمربع است که پنج هزار و ۳۰۰ مترمربع آن  فضای سبز، یک هزار و ۸۰۰ مترمربع سنگ فرش، ۲ هزار مترمربع بلوک فرش و ۴۰۰ مترمربع به آب‌نما اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت میدان کتاب سه میلیارد تومان هزینه شد، اظهار داشت: این میدان دارای المان‌هایی با موضوع کتاب و مجسمه علامه ملامحسن فیض کاشانی مفسر بزرگ قران و همچنین المان‌هایی با موضوع کتاب است.

شهردار کاشان ادامه داد: برای ساخت خانه فرهنگ تمدن به منظور ترویج برنامه‌های فرهنگی با زیربنای ۵۷۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۵۱۰ مترمربع در ۲ طبقه در بلوار صنعت این شهر با مساحت سایت ۷۰۰ مترمربع، ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان صرف شده است.

به گفته وی، پیاده‌راه ملا محسن فیض کاشانی حد فاصل سه راهی شهید خراسانی و میدان حسن‌آباد نیز با اعتبار چهار میلیارد تومان و مساحت ۱۰ هزار مترمربع با هدف استانداردسازی معابر، بهبود و تسهیل در رفت و آمد و افزایش رفاه شهروندان و گردشگران همراه با زیرسازی مسیر سواره‌رو، جدول‌گذاری، بلوک‌فرش، منبع ذخیره آب، ساخت موتورخانه، دیواره‌سازی، ایجاد فضای سبز، نیمکت، آلاچیق، نصب المان، آبنما و زیباسازی منظر محدوده انجام شد.

همچنین اقامتگاه سنتی زاویه با اعتبار سه میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هدف توسعه صنعت گردشگری در منطقه کاشان طرح‌ دیگری بود که به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاندار اصفهان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری پنج پایگاه سلامت در کاشان

چهار پایگاه سلامت در مجموع با زیربنای نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار پنج میلیارد و ۲۷۹ میلیون تومان از محل اعتبارهای دانشگاه  علوم پزشکی کاشان در این شهر با حضور استاندار اصفهان بهره‌برداری شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، توانمندسازی مردم را از هدف‌های اصلی ساخت پایگاه‌های سلامت بیان کرد و گفت: این پایگاه‌های برای مراقبت‌های اولیه سلامت مردم راه‌اندازی می‌شوند.

سید علیرضا مروجی ارایه خدمت مراقبان سلامت را بر پایه سه سطح‌بندی شامل خدمات اولیه، پایه بستری تخصصی و بستری فوق تخصصی برشمرد و افزود: پایگاه‌های سلامت به منظور تامین و ارتقای مراقبت‌های اولیه سلامت در قالب گسترش و تقویت شبکه بهداشت و درمان در سطح شهرستان و در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت راه اندازی شده‌اند.

۲۷ مرکز بهداشت شهری، ۳۱ خانه بهداشت، ۱۱ مرکز خدمات جامع سلامت و ۳۲ پایگاه سلامت در منطقه کاشان فعالیت دارد.

استاندار اصفهان روز سه‌شنبه همزمان با نهمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی برای بهره‌برداری از طرح‌های دهه فجر، دیدار مردمی و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا به آران و بیدگل و کاشان در شمال این استان سفر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها