تخت‌های «آی سی یو» در کشور پس از کرونا ۲.۵ برابر شد

تهران - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد تخت‌های «آی سی یو» در کشور پس از شیوع کرونا ۲.۵ برابر شد و به ۱۱ هزار تخت رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم جان بابایی روز سه شنبه در حاشیه مراسم آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران در جمع خبرنگاران افزود: در آستانه ۲۲ بهمن افتخار داشتیم که شاهد آغاز مراسم واکسیناسیون سراسری باشیم، تا کنون بیش از یک میلیون بستری  کرونا در سراسر کشور داشتیم و تلاش کردیم هیچ بیماری از خدمات ای سی یو محروم نباشد.
وی گفت: بالغ بر ۳۴ هزار پرسنل در «آی سی یو» ها اعم از پزشک پرستار و نیروهای پشتیبانی از امروز واکسینه می شوند حدود ۲۲ هزار نفر از این نیروها در مراکز دولتی فعالیت دارند و سیاستگذاری کردیم که این افراد در مرحله اول واکسن کرونا دریافت کنند.
جان بابایی افزود: امیدواریم همه پرسنل درمانی در مراحل بعدی واکسینه شوند، این مرحله در یکی از بزرگترین بیمارستانهای کشور یعنی بیمارستان امام خمینی(ره) که بیشترین پذیرش و بستری بیماران کرونا را داشته است آغاز شد و همزمان در بخش های «آی سی یو» ۶۲۵ بیمارستان دیگر هم انجام می شود سایر کادر درمان، افراد بالای ۶۵ سال و سایر گروه‌های اسیب پذیر در مرحله بعد واکسینه می‌شوند.

به گزارش ایرنا، واکسیناسیون کرونا در ایران با استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» روسی امروز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه در مراسمی با فرمان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با تزریق به بازوی فرزند وزیر بهداشت آغاز شد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون ۵۸ هزار و ۵۳۶ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha