بیش از ۲۴ هزار کودک جنوب کرمانی در مقابل فلج اطفال ایمن می‌شوند

جیرفت - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: ۲۴ هزار و ۳۹۰ کودک زیر پنج سال در هفت شهرستان این منطقه با دریافت واکسن خوراکی فلج اطفال در مقابل این بیماری ایمن می‌شوند.

دکتر اصغر مکارم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد تیم های فعال پویش فلج اطفال در جنوب کرمان را ۲۶۱ تیم برشمرد و نوبت نخست طرح را ۲۵ تا ۲۸ بهمن و نوبت دوم را ۱۶ لغایت ۱۹ اسفندماه سال جاری اعلام کرد.

وی از هدف گذاری شهرستان‌های رودبار جنوب و قلعه‌گنج علیه بیماری فلج اطفال در منطقه جنوب کرمان خبر داد و بر مشارکت بیشتر مردم این شهرستان‌ها در طرح تاکید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیماری فلج اطفال را یکی از بیماری های ویروسی واگیردار برشمرد و گفت: تا ریشه‌کنی نهایی این بیماری فاصله چندانی نداریم ‌و این بیماری در حال حاضر فقط در کشورهای پاکستان و افغانستان مواردی از ابتلا وجود دارد.

 وی افزود: به دلیل هم مرزی با این کشورها، واکسیناسیون فلج اطفال در  استان های نوار مرزی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

مکارم اظهار داشت: پویش سال جاری بیماری فلج اطفال در دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، زابل، ایرانشهر و مناطقی از دانشگاه های علوم پزشکی هرمزگان، خراسان جنوبی و جیرفت برگزار می شود.

وی ادامه داد: جمعیت هدف جنوب کرمان در شهرستان‌های قلعه‌گنج و رودبار جنوب در ۲ نوبت واکسن خوراکی فلج اطفال را طبق روال سال‌های گذشته به صورت خانه به خانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دریافت می‌کنند.

او از پوشش بیش از ۹۵ درصدی تمام واکسیناسیون‌ها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد و گفت: فراگیری  کرونا مانع از اجرای واکسیناسیون به موقع در منطقه نشده و کادر بهداشت همانند گذشته این بخش از اقدامات پیشگیرانه خود را با جدیت پیگیری می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جنوب استان کرمان یک سوم پهناورترین استان کشور را با جمعیت یک میلیون نفر و هفت شهرستان تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها