درخشش ۲ عضو کانون کودکان و نوجوانان قزوین در مهرواره پرواز لالایی‌ها

قزوین - ایرنا -مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین گفت: ۲ عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در نخستین مهرواره ملی پرواز لالایی‌ها برگزیده شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در آیین پایانی مهرواره ملی پرواز لالایی‌ها که به میزبانی استان گلستان در مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان برگزار شد، ۲ عضو کانون استان قزوین به عنوان برگزیده معرفی شدند.

مژده اروجی اظهار داشت: زهره و مائده طاهر، اعضای مرکز فرهنگی و هنری شماره یک قزوین در بخش نوجوان برگزیده شناخته شدند.

این مسوول گفت: فراخوان این مهرواره در سطح ملی، برنامه‌ریزی و در هفته ملی کودک منتشر شد و طی آن ۱۳۶۰ اثر با گویش‌های مختلف از استان‌های کشور به دبیرخانه این مهرواره ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: نخستین مهرواره‌ کشوری «پرواز لالایی‌ها» به میزبانی کانون استان گلستان با هدف ارج نهادن به فرهنگ و پیشینه‌ی لالایی «شناسایی مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها»، مادران و پدرانی که در جای جای این سرزمین گنجینه‌ی والای لالایی را پاس داشتند و تجربه‌ی زیستی آن را به فرزندان خود منتقل کرده‌اند و  شناسایی کودکان و نوجوانان مستعد و علاقه‌مند برای حفظ اشعار لالایی‌ها و اجرای آن به زیباترین شکل ممکن و همچنین نوآوران و بازآفرینان لالایی برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =