رئیس شبکه بهداشت: شهربابکی‌ها از مسافرت‌های غیرضرور بپرهیزند

کرمان - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک وضعیت این شهرستان را زرد اعلام و تاکید کرد: همشهریان از مسافرت های غیرضروری و تجمعات بپرهیزند.

 ناصر مرتضی زاده روز سه شنبه و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهربابک اشاره کرد و گفت: همکاران شبکه بهداشت و درمان با کمک بسیج در جهت کنترل ویروس کرونا طرح محله محور و مردم محور حاج قاسم سلیمانی را اجرا می کنند.


 وی با بیان اینکه همکاران ما سعی دارند مردم را غربال گری کنند و از طریق تلفن با آنان در ارتباط باشند، افزود: در این راستا افرادی که در گروه های پر خطر، در معرض خطر و گروه هایی که علائمی از بیماری داشته باشند، بررسی شده و از آنها آزمایش گرفته می شود.

مرتضی زاده با بیان اینکه به همین منظور بیشتر می توان بیماری را شناسایی کرد و قبل از اینکه افراد ناقل دیگران را مبتلا کنند آنان را تحت درمان مراقبت و قرنطینه قرار می دهند، ابراز امیدواری کرد که با کمک مردم کووید ۱۹ را بهتر مدیریت کنیم.

وی اوضاع کرونا در شهربابک را خوب ارزیابی کرد گفت: ولی شیوع آن بیشتر شده و اگر مردم اصول بهداشتی را رعایت نکنند، احتمال دارد ما پیک چهارم را داشته باشیم.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک به یک مورد بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان شهربابک اشاره کرد و افزود: روزانه حدود چهار یا پنج نفر به طور سرپایی مبتلا به کرونا در شهربابک داریم.

وی تأکید کرد: مردم مثل قبل شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند، ماسک بزنند، از مسافرت های غیرضروری بپرهیزند و  تجمعات و دورهمی های خانوادگی را کم کنند.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری غرب کرمان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =