رشد 65 درصدی تسهیلات پرداختی اشتغال بانک توسعه تعاون زنجان

زنجان- ایرنا - مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان گفت: به منظور حمایت از تولید و ایجاد اشتغال از ابتدای سال‌جاری تاکنون تسهیلات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 65 درصدی دارد.

مسعود کردستانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بانک توسعه تعاون استان زنجان در راستای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال در سال جاری 2 هزار و ‭‭‭‭‭325‬‬‬‬‬ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که در مقایسه با سال قبل از 65 درصد رشد برخوردار است.

وی اظهارداشت: از این مبلغ  ‭‭ ‭‭‭‭‭290‬‬‬‬‬‬‬میلیارد ریال در بخش کشاورزی، ‭‭‭‭‭‭‭950‬‬‬‬‬‬‬ میلیارد ریال در بخش صنعت و معدن ، ‭‭‭‭‭‭‭780‬‬‬‬‬‬‬میلیارد ریال در بخش مسکن و خدمات و ‭‭‭‭‭‭‭103‬‬‬‬‬‬‬ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و بقیه در قالب تسهیلات عمومی پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان گفت: این بانک به عنوان یکی از بانک های عامل پرداخت تسهیلات طرح  اشتغال پایدار روستایی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است.
کردستانی ادامه داد: از این محل در  سال جاری ‭‭‭‭‭‭‭155‬‬‬‬‬‬‬ فقره پرونده با بیش از ‭‭‭‭‭‭‭246‬‬‬‬‬‬‬ میلیارد ریال تسهیلات در استان زنجان پرداخت شده است.
 کردستانی با بیان اینکه این بانک از فعالان اقتصادی حمایت می کند، افزود: بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات از محل بند الف تبصره 18  قانون بودجه نیز با صندوق توسعه ملی قرارداد عامیلیت دارد که تاکنون 87 فقره پرونده با رقمی بالغ بر ‭‭‭‭‭‭‭400‬‬‬‬‬‬‬ میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده است.
 وی  ظرفیت بالای استان در بخش های صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات  ترغیب کارآفرینان به سرمایه گذاری در این زمینه ها را بستری برای  توسعه زنجان دانست و اظهارداشت: موقعیت ویژه استان بدلیل قرار گرفتن در شاهراه مرکز به غرب و شمالغرب کشور، سرمایه گذاری در آن دارای توجیه اقتصادی بسیار بالایی است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان گفت:  ارائه خدمات مشاوره ای به تعاونگران و کارآفرینان را در زمینه های  ارزش آفرینی بهینه منابع بانکی و کاهش ریسک اعتباری و توسعه کسب و کار را از تکالیف بانک توسعه ای است.
کردستانی ادامه داد: فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران  می توانند از خدمات مشاوره ای بانک بصورت رایگان استفاده کنند. 

وی با بیان اینکه در ارزیابی عملکرد استانها و شعب در شش ماهه اول سالجاری مدیریت شعب استان زنجان و شعب ابهر و ماهنشان رتبه برتر کشوری را بدست آورد، اضافه کرد: این موفقیت‌ها مرهون تلاش شبانه روزی پرسنل این بانک در استان بوده است. 
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان گفت:  گرایش مشتریان به بانکداری الکترونیکی را از الزامات بانکداری است و با توجه به شرایط کرونایی موجود و الزام رعایت پروتکلهای بهداشتی مشتریان  می توانند  بدون مراجعه به شعب بانک توسعه تعاون از همراه بانک و اینترنت بانک ، بخش عمده ای از خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
کردستانی تاکید کرد: مطالبات غیر جاری  یکی از چالش‌های شبکه بانکی است و در اجرای بند ( ل) تبصره 16 قانون بودجه 24 پرونده مطالبات و در اجرای بند(خ) ماده 33 برنامه ششم توسعه تعداد 95 پرونده مطالبات معوق در استان تعیین تکلیف شده است.
به گفته وی، در راستای اجرای  قانون تسهیل تسویه بدهکاران بانکی چهار فقره پرونده مطالبات بانک در مرحله تعیین تکلیف قرار دارد. 
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان گفت:  سال جاری چهار فقره اقاله در استان انجام شده که جزو پرونده های قدیمی در استان بود.
 کردستانی یادآوری کرد: بانک توسعه تعاون استان زنجان برای ‭‭‭‭‭‭‭436‬‬‬‬‬‬‬ پرونده به مبلغ 2هزار و 420 میلیارد ریالی  در سال جاری مهلت پرداخت داده است. 
ویکی خاطرنشان کرد:  به منظور مساعدت به مشتریانی که دارای بدهی معوق به بانک توسعه تعاون هستند این بانک با اجرای طرح بخشودگی وجه التزام تاخیر تادیه دین را تا پایان سال جاری ادامه می دهد، آن دسته از دریافت کنندگان تسهیلات که تاکنون موفق به پرداخت اقساط خود به این بانک نشده اند تا پایان سال فرصت دارند با مراجعه به شعب سراسر استان زنجان با تسویه کامل بدهی خود از این بخشودگی بهره مند شوند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =