امسال ۹۰۰ طرح مخابراتی در آذربایجان‌غربی افتتاح شده است

ارومیه- ایرنا- سرپرست مخابرات آذربایجان‌غربی گفت: طی سال جاری ۹۰۰ طرح مخابراتی با اعتبار بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

چنگیز نوری روز سه شنبه در دیدار با خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تمام مناطق شهری استان از خدمات ارتباطی مخابرات بهره‌مند هستند، اظهار داشت: سه هزار روستای آذربایجان‌غربی نیز از این خدمات بهره می‌برند.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ هزار خانوار در آذربایجان‌غربی از خدمات اینترنت ثابت استفاده می‌کنند، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده شهروندان از فضای مجازی، مشکلاتی در سرعت اینترنت پدید آمد که در این راستا ۴۷ هزار پورت جدید به جمع مشترکان ADSL استان و ۳۳ درصد به پهنای باند استان افزوده شد.

سرپرست مخابرات آذربایجان‌غربی با اشاره به کارکرد صفر ۲۳۰ هزار مشترک تلفن ثابت طی سال جاری در استان گفت: تلفن ثابت طی سال جاری در این استان ضرر ده بوده است.

نوری میانگین دریافتی از هر خط ثابت را کمتر از ۶۰ هزار ریال عنوان کرد و افزود: این درحالی است که هزینه نگهداری سیم کشی هر خط تلفن سالانه حدود ۱۶۰ هزار ریال است.

وی با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مجهز کردن روستاها به اینترنت اظهار داشت: ۱۶۰ روستای این استان طی سال جاری به اینترنت پرسرعت تجهیز شده که این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ ماه نخست سال جاری ۱۵ هزار خط شماره ثابت توسط شرکت مخابرات آذربایجان‌غربی واگذار شده، اظهار داشت: تعداد مشترکان تلفن ثابت استان، امسال با این افزایش به ۹۲۳ هزار مشترک رسیده است.

وی با اشاره به توسعه سیار شرکت مخابرات آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: امسال در بخش توسعه سیار، عملکرد مخابرات استان قابل قبول بود به طوری که ۴۳ سایت جدید در نقاط شهری، روستایی و جاده‌ای استان ایجاد شده تا سرویس نسل چهارم به صورت مطلوب واگذار شود.

نوری با اعلام اینکه در مجموع سه میلیون و ۷۰۰ هزار سیم کارت همراه اول در آذربایجان‌غربی واگذار شده است، بیان کرد: از این تعداد، سه میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک از سرویس‌های همراه اول استفاده می‌کنند.

وی همچنین از پوشش ۱۰۰  درصدی جاده‌های آذربایجان‌غربی توسط همراه اول خبرداد و گفت: ۸۸ درصد جاده ریلی استان نیز توسط این اپراطور ساپورت می‎شود.

پس از شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش در بسیاری از مقطع‌ها در کشور، نیاز به اینترنت یک امر ضروری است که در همین راستا دولت تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا با همکاری بخش خصوصی مطالبه مردم در همین راستا را عملی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha