افزایش ۷ میلیارد مترمکعب مصرف گاز طبیعی از منطقه ۶ در دولت تدبیروامید

بندرعباس- ایرنا- مدیرمنطقه شش عملیات انتقال گاز گفت: در هفت ساله گذشته(از سال ۹۲ تاکنون) ۷ میلیارد متر مکعب مصرف گاز طبیعی و ۸۸۷ کیلومتری خطوط لوله انتقال گاز را در پهناورترین منطقه عملیاتی گاز کشور افزایش یافته است.

علیرضا عربلو روز سه شنبه در خصوص دستاوردهای دولت در گفت وگو با ایرنا افزود: خطوط لوله با راهبری منطقه ۶ انتقال گاز در سال ۱۳۹۲، افزون بر ۲هزار و ۶۰۰ کیلومتر بوده که با توجه به رشد اقتصادی و وجود صنایع و نیروگاه ها در مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور، این میزان در سال ۱۳۹۹ به بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر رسیده، که افزایش ۸۸۷ کیلومتری را به دنبال داشته است.
وی ضمن اشاره به افزایش طول خطوط لوله انقال در این منطقه گفت: میزان گاز مصرفی سالیانه در بخش خانگی و صنایع در سال ۱۳۹۲، ۷ میلیارد و ۴۰۰ متر مکعب بوده، که این میزان در ۱۱ ماه سال ۹۹ به بیش از ۱۴ میلیارد و ۹۰۰ متر مکعب رسیده که رشد ۷ میلیارد متر مکعبی گاز انتقالی را در پی داشته است.
 مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز با اشاره به اینکه این منطقه ۲۷ درصد از پهنه خاکی و آبی کشور را زیر پوشش خود دارد، گفت: فعالیت منطقه در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان و بخش هایی از استان یزد را دربر می گیرد.
 عربلو خاطرنشان کرد: منطقه شش عملیات انتقال گاز با آمادگی کامل مطابق با برنامه زمان‌بندی تعمیرات و نگهه داری خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز درحال عبور از فصل سرد سال و خدمت رسانی به مردم کشورمان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =