مهمترین جایگاه تحول در جامعه، آموزش و پرورش  است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مهمترین محل و جایگاه برای تحول و نظام سازی برای جامعه اسلامی آموزش و پرورش است که در راستای بهره مندی از این ظرفیت باید از همه توان جوانان استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی عصر روز دوشنبه در دیدار با اعضای جمعیت فرهنگیان جوان در ارومیه به اهمیت تعلیم و تربیت در دین مبین اسلام اشاره کرد و افزود: شغل معلمی و تعلیم و تعلم در آموزه های دینی اسلام ارزشمندترین و مهمترین کار عنوان شده و خداوند متعال خود را به عنوان معلم معرفی کرده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس است که فرهنگیان باید کار خود را مهم و ارزشمند بدانند و تلاش کنند تا در این مسیر با قدرت و انگیزه به سوی اهداف مقدس خود و تربیت فرزندان این مرز و بوم حرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از تشکیل جمعیت فرهنگیان جوان با رویکرد دغدغه های دینی و اصلاح نظام تربیتی در آموزش و پرورش با حفظ و تقویت ارزش های دینی و انقلابی اظهار کرد: این تشکل طی چندین سال به عنوان اولین مجموعه ای است که از دل معلمان با تشکلی منسجم و اهدافی مشخص به دنبال پیاده سازی منویات مقام معظم رهبری و تحقق سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و نهادینه سازی معارف دینی و ارزش های انقلابی شکل گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد که این جمعیت در مسیر اهداف متعالی خود با انگیزه و پرقدرت حرکت کرده و سستی و ضعف را به خود راه ندهد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: با وجود رهنمودهای مقام معظم رهبری، اقدام جدی و عملیاتی در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور صورت نگرفته ولی امیدواریم با روحیه جوان و انقلابی این جمعیت، در این راستا و در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اقدامات جدی تری صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، در آذربایجان غربی بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز و افزون بر ۳۷ هزار فرهنگی وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha