۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۳:۰۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84223118
۰ نفر

برچسب‌ها

کشته های ریزش یخچال طبیعی در هند به ۲۶ نفر رسید

تهران- ایرنا- با ریزش و شکسته شدن یخچال طبیعی در شمال هند، شمار کشته شدگان این حادثه به ۲۶ نفر رسید و ۱۷۰ نفر دیگر مفقود شده‌اند.

به گزارش ایرنا، از روزنامه ایندیا تودی، مدیر کل پلیس ایالت اوتاراکند بامداد سه شنبه اعلام کرد که تا ساعت ۸ عصر ۸ فوریه (روز دوشنبه)   ۲۶ جسد کشف شده است.

پلیس اعلام کرد که از مجموع مفقودان پیش بینی می شود که  ۳۵ نفر در تونلی گرفتار شده اند و  عملیات نجات هنوز در آن جریان دارد.

شکست و حرکت یک یخچال طبیعی در رشته کوه هیمالیا در روز یکشنبه باعث آسیب  دیدن سد منطقه چامولی واقع در ایالت اوتراکند و و وقوع سیل شد.

اوم پراکاش سروزیر ایالت اوتارکند گفت: این حادثه به سرعت اتفاق افتاده و فرصت کافی برای اخطار به افراد وجود نداشته است.

وی افزود: احتمالا ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر در این حادثه کشته شده‌اند. هنوز آمار دقیق مشخص نشده است.

ایالت اوتراکند به دلیل نزدیک بودن به رشته کوه‌های بلند هیمالیا همیشه شاهد سیل، رانش زمین و بهمن بوده است. فعالان محیط زیست در هند از ساخت سد روی رودخانه‌ها در این ایالت انتقاد کرده‌اند.

نیروهای امداد و نجات برای کمک به افراد به منطقه اعزام شده‌اند. نیروهای هوایی و زمینی هند در ایالت اوتراکند نیز به حالت آماده باش درآمده‌اند

نارندرا مودی نخست وزیر هند ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه اعلام کرد: تمام نیروهای دولتی و نظامی هند برای کمک به حادثه دیدگان آماده هستند و در منطقه حضور دارند.

هنوز دلیل وقوع این حادثه مشخص نشده است. فصل بارندگی در هند در ماه تابستان آغاز می‌شود.

در سال ۲۰۱۳، بارندگی بی‌سابقه در ایالت اوتراکند باعث وقوع سیل شدید و کشته شدن بیش از ۶ هزار نفر شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha