اتحادیه آفریقا: آمریکا به تحریم  و محاصره کوبا پایان دهد

تهران- ایرنا- اتحادیه آفریقا تحریم و محاصره اقتصادی، تجاری و مالی تحمیلی علیه کوبا که دستور العمل اجرایی آن را جان اف کندی رئیس جمهوری وقت آمریکا در سال ۱۹۶۲ امضا کرده است، محکوم کرد و خواستار پایان این تحریم و محاصره شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری پرنسا لاتینا بامداد سه شنبه گزارش داد، مجمع اتحادیه آفریقا با حضور سران کشورها و دولت های این منطقه سندی را علیه محاصره (آمریکا) تصویب کرد، که در سال ۲۰۲۰ توسط دولت دونالد ترامپ، علی رغم شیوع ویروس کرونا تشدید یافت.

رهبران آفریقایی قطعنامه لغو محاصره اقتصادی، تجاری و مالی تحمیل شده به جمهوری کوبا توسط آمریکا را برای دوازدهمین بار متوالی تأیید کردند که نمونه ای از حمایت آنها از قطعنامه مورد تأیید سازمان ملل در هر سال است.

کشورهای آفریقایی علاوه بر ابراز نگرانی از تداوم محاصره، از فاصله افتادن میان روابط واشنگتن و هاوانا در چهار سال گذشته ابراز تأسف و مقامات آمریکایی را به لغو تحریم های طولانی و غیرموجه دعوت کردند.

در دوران چهار سال ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، دولت آمریکا اعمال تحریم‌ها علیه این کشور را از سر گرفت.

ترامپ محدودیت‌های سفر و تجارت را که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما برداشته شده بود، دوباره برقرار کرد.

ترامپ بر این باور  بود که بهبود روابط آمریکا و کوبا در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما "توافق یک‌طرفه" بوده و تنها به حکومت کوبا سود رسانده است.

اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری خود پس از نیم قرن با کوبا روابط دیپلماتیک برقرار و بعضی محدودیت‌ها را لغو کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =