خوابگاه و ۲ سالن ورزشی ویژه دختران در دانشگاه ارومیه افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: خوابگاه ۱۵ خرداد و سالن‌های بدن‌سازی و تندرستی برای دانشجویان دختر همزمان با دهه فجر در ارومیه مورد بهره برداری قرار گرفت.

رحیم حب نقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خوابگاه در فضایی بالغ بر ۱۰ هزار مترمربع زیربنا و در ۲ طبقه احداث شده است.

وی اضافه کرد: در این خوابگاه ۵۲ اتاق دانشجو، هفت اتاق ویژه دانشجویان معلول، هفت سوئیت مهمان، سه سالن مطالعه، نمازخانه، سایت کامپیوتری، اتاق نمایش فیلم، اتاق بهداری، اتاق مشاوره، محوطه باز در طبقه اول برای برگزاری مراسم مختلف فرهنگی و هنری و همچنین با بروزترین سیستم های تاسیساتی و ایمنی ساخته شده است.

رییس دانشگاه ارومیه افزود: با افتتاح این خوابگاه، ۹ درصد به ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه اضافه می شود.

حب‌نقی گفت: برای تجهیز این خوابگاه هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال با همکاری صندوق رفاه دانشجویان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین بیان کرد: ۲ سالن ورزشی نیز شامل سالن‌های بدن‌سازی و سالن تندرستی است جهت استفاده دانشجویان دختر دانشگاه ارومیه با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال تجهیز شده است.

دانشگاه ارومیه از جمله دانشگاه های مطرح کشور به شمار می رود که نزدیک به ۲۰ هزار  نفر دانشجو در مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =