وزیر خارجه الجزایر: فلسطین در دوره ترامپ دوران سختی را پشت سر گذاشت

تهران – ایرنا- "صبری بوقدوم" وزیر امورخارجه الجزایر دوشنبه شب گفت که فلسطین در دوره ترامپ و جانبداری افتضاح دولت او از اشغالگری رژیم صهیونیستی، دوران بسیار سختی را پشت سرگذاشت.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "روسیا الیوم"، بوقدوم که در نشست اضطراری وزیران امورخارجه کشورهای عربی در قاهره سخن می‌گفت، اظهار کرد: باید ابتکار عمل برای ایجاد شرایط مناسبی در بازگشت دوباره مذاکرات براساس مراجع مورد توافق بین‌المللی، اصول مشروع مربوطه و ابتکار عمل کشورهای عربی بدست گرفته شود.

وزیر امورخارجه الجزایر ابراز امیدواری کرد که انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و پارلمانی در فلسطین بتواند در آشتی و اتحاد گروه‌های فلسطینی تاثیرداشته باشد.

وی اضافه کرد: الجزایر از مسأله فلسطین و حق این کشور در تشکیل کشور مستقل در مرزهای ۱۹۶۷ حمایت می‌کند.

بوقدوم با بیان این که "موضع اصولی الجزایر همواره مخالفت با حل مسائل کشورهای عربی توسط نهادهای بین‌المللی بوده است"، خواستار اصلاح اتحادیه عرب برای حفظ انسجام کشورهای عربی و امنیت ملی این کشورها شد.

"احمد ابوالغیط" دبیرکل اتحادیه عرب در جلسه وزیران امورخارجه کشورهای عربی در مصر گفت: تنها با همبستگی می‌توان در برابر چالش‌های امنیت عربی ایستادگی کرد. کشورهای عربی زمانی که مساله درباره فلسطین است با هم یکصدا درباره آن صحبت می‌کنند.

وزیران امورخارجه کشورهای عربی روز دوشنبه در قاهره برای بررسی اوضاع کنونی منطقه و تازه‌ترین تحولات بین‌المللی گردهم آمدند.

در این دیدار درباره تحولات منطقه و نحوه تعامل با سیاست‌های دولت جدید آمریکا و فعالیت‌های اتحادیه عرب رایزنی شد.

کشورهای عربی شامل امارات، بحرین، سودان و مغرب با نظارت دولت پیشین آمریکا در ماه‌های گذشته روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کردند، اقدامی که به خیانت به مردم فلسطین تعبیر شد و بسیاری از گروه‌های فلسطینی آن را محکوم کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha